להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד
  הגעתם לאדם ואבן בניית מצבות אומנותיות

  תהליך הקמת מצבה – כך מקימים מצבות שלב אחר שלב

  הקמת מצבה היא תהליך מורכב ורגיש, המשלב היבטים רגשיים וטכניים. זהו מסע שבו בני המשפחה מנציחים את זכרם של יקיריהם, תוך כדי עבודה מול קבלני מצבות ובתי עלמין. מהם השלבים העיקריים בתהליך הקמת מצבה ולמה חשוב לשים לב בכל שלב? על כך ועוד, לפניכם.

  שלב א' – בחירת סוג האבן והחומרים


  השלב הראשון בהקמת מצבה, בין אם זו מצבה ליחיד או אלו מצבות לזוג, הוא בחירת סוג האבן והחומרים מהם תיבנה המצבה. קיימות אפשרויות שונות, כמו אבן חברון, שיש טבעי (לרוב שיש טורקי), גרניט בצבעים שונים (שחור, אדום או אפור), ועוד. אם בוחרים מצבות מאבן טבעית, חשוב לבחור חומרים עמידים בפני פגעי הטבע, כדי להבטיח הקמת מצבה איכותית ועמידה לאורך זמן. בשלב זה, כדאי להתייעץ עם קבלני מצבות מנוסים, שיכולים לספק מידע על תכונות החומרים השונים ולהמליץ על הבחירה המתאימה ביותר לצרכים ולתקציב.

   

  שלב  ב' – קביעת גודל המצבה וצורתה


  לאחר בחירת סוג האבן, יש לקבוע את גודל המצבה וצורתה. ישנם גורמים שונים שמשפיעים על ההחלטה זו, ביניהם סוג המצבה: מצבה בודדת, מצבה זוגית או מצבה משפחתית , טעמם האישי של בני המשפחה, ותקנות בית העלמין הספציפי. חשוב לציין כי לכל בית עלמין עשויות להיות הנחיות שונות בנוגע למידות ולצורה של המצבות.

   

  בשלב זה, על בני המשפחה לשקול גם את האפשרות של הקמת מצבה מיוחדת או מצבה אומנותית, שיכולה לשקף את אישיותו הייחודית של הנפטר. קבלני המצבות יכולים לסייע בהתאמת העיצוב לרצונות המשפחה ולדרישות בית הקברות.


  שלב ג' – תכנון הכיתוב והעיצוב על גבי המצבה


  השלב השלישי בהליך בניית מצבות הוא תכנון הכיתוב והעיצוב שיופיעו על גביה. הכיתוב כולל בדרך כלל את שמות הנפטרים, תאריכי הלידה והפטירה, וייתכן גם ציטוט או ברכה מיוחדים. בנוסף, יש להחליט על עיצוב המצבה – האם להוסיף סמלים, איורים, תמונות או אלמנטים עיצוביים אחרים. זהו שלב רגיש, שבו בני המשפחה יכולים להביע את אהבתם ואת הערכתם לנפטר דרך בחירת מילים ועיצובים מתאימים. חשוב לתת את הדעת לכל הפרטים ולוודא שהמצבה משקפת נאמנה את מורשתו של יקירכם.

   

  הקמת מצבה - מה השלבים להקמתה

  קרדיט לתמונה: freepik

   

  שלב ד' – הזמנת המצבה

  לאחר קבלת ההחלטות לגבי עיצוב המצבה והכיתוב, מגיע השלב שבו יש להזמין את המצבה באופן רשמי מקבלן המצבות. מומלץ בשלב זה להעלות את כל הפרטים על הכתב בחוזה מסודר, הכולל את פירוט החומרים והכמויות, נוסח הכיתוב, לוח זמנים להקמת המצבה (תוך התחשבות בתאריך המתוכנן לטקס גילוי המצבה), המחיר ותנאי התשלום. חתימה על חוזה מפורט מבטיחה הן למשפחה והן לקבלן המצבות שהציפיות והדרישות ברורות לשני הצדדים, ומונעת אי הבנות או חילוקי דעות בהמשך התהליך.

  שלב ה' – התקנת המצבה בבית הקברות

  השלב האחרון בהקמת מצבה הוא התקנתה בפועל בבית העלמין. לאחר שהמצבה מוכנה, היא מועברת לבית העלמין ומותקנת על חלקת הקבר. במקרים מסוימים, כאשר המצבה כבדה במיוחד או כאשר מיקום החלקה מאתגר, ייתכן שיהיה צורך להשתמש במנוף להנחת המצבה על תשתית הקבר. בנוסף להתקנת המצבה עצמה, ייתכן שהמשפחה תבחר לנטוע צמחייה מסביב או לשלב אלמנט אחר. בסיום ההתקנה, על הקבלן לנקות את האזור מפסולת הבנייה ולוודא שהמקום נקי ומטופח, לקראת טקס גילוי המצבה.

  סיכום

  הקמת מצבה היא תהליך מרגש ומאתגר עבור בני המשפחה האבלים. זהו מסע שמשלב בתוכו היבטים רגשיים ומעשיים, והוא דורש תכנון קפדני ותשומת לב לפרטים. החל מבחירת חומרי הגלם והעיצוב, דרך תכנון הכיתוב והסמלים, ועד להתקנה הסופית בבית העלמין – כל שלב הוא הזדמנות להנציח את זכרו של האדם האהוב. 

  באמצעות עבודה מול קבלני מצבות מנוסים ואמינים, ותוך התחשבות ברצונות המשפחה ובתקנות בית הקברות, ניתן להקים מצבה מכובדת ומרגשת, שתספר את סיפורו של יקירכם ותשמר את מורשתו לדורות הבאים.

  הצוות של 'אדם ואבן' יעמוד לצדכם בכל שלב, ויעזור לכם להתמודד עם הרגעים הקשים באמצעות הנצחה מכובדת של יקיריכם. צרו איתנו קשר או השאירו את פרטים, ואנו נטפל בכל היתר.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
   מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

    ענקית קידום האתרים
    חייגו עכשיו וואטסאפ צור קשר
    דילוג לתוכן