להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד

  הגעתם לרוני קורש בניית מצבות אומנותיות

  מצבות זוגיות

  מצבות זוגיות הן דרך יפה עבור זוגות אוהבים להישאר יחד גם לאחר המוות.

  רוב הקברים המוכרים לנו בבתי הקברות בארץ הם קברים בודדים המיועדים לאדם יחיד, ועליהם מצבה אישית. אולם ישנה אפשרות אחרת – מצבות כפולות המאפשרות לזוגות שחיו את חייהם במשותף, להישאר ביחד גם במותם. צורת קבורה זו דורשת תכנון מראש מבחינת הזמנת העבודה.

  אנו יודעים שהמוות הוא חלק בלתי נפרד מחיינו וישנה אפשרות לזוגות לחלוק גם את החלק הזה ולהיקבר ביחד. מצבה כפולה היא מצבה זוגית והיא כשרה לחלוטין, ניתנת להקמה בכל בית עלמין בארץ והיא אינה נוגדת את נוהלי הקבורה הדתית.

  ניתן להזמין מצבה זוגית מכל מיני סוגים ובכל מיני עיצובים והיא תופסת שני מקומות קבורה. מצבות אפשר לבנות מחומרים שונים, כמו אבן שיש, גרניט ואבן טבעית, וניתן להכין אותה משני חלקים או מחלק אחד אשר עשוי כפלטה, מחומר אחד. צריך לזכור כי חלק אחד המכסה שני קברים, יהיה פחות עמיד לאורך שנים. על כן, במידה והוזמנה מצבה זוגית, יש לדאוג לטיפוח חלקת הקברים ולאחזקת קברים שוטפת.

  גם במצבות זוגיות כמו במצבות רגילות, אפשר לשלב פסלים, חריטה וכיתוב או כל דרך אחרת להנצחה, כפי שניתן לבצע עבור אדם יחיד. אם מחליטים לבנות שתי פלטות, אפשר להכין כל אחת מהן עם סוג אחר של כיתוב או חריטה, כדי לתת ייחוד לכל אחד מבני הזוג.

  מחירי המצבות הכפולות יהיו בהתאם לגודלן, להזמנת הכיתוב או החריטה וכמובן לסוג החומר מהם תהיה עשויה המצבה. כאשר מזמינים את המצבה, בדרך כלל משלמים עבור כולה מראש ולעיתים אפשר לקבל הנחה מסויימת על התשלום.

  ברוב המקרים, אחד מבני הזוג נפטר ראשון והחלקה שלצידו תישמר כל עוד בן הזוג השני חי. לאחר פטירת בן הזוג השני, תיבנה המצבה עבורו. בנייה של מצבות כפולות מצריכה עבודה מיוחדת, מדוייקת ומקצועית והיא כוללת את הסרתה של המצבה הראשונה כאשר בן הזוג השני הולך לעולמו, מבלי לגרום כל נזק למצבה או לפגוע בכבודו של הנפטר, שכבר קבור במקום.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מצבות זוגיות כפולות

   ישנם בני זוג שמבקשים להיקבר יחדיו, מה שאומר שצריך לדאוג גם לרכישת מצבות זוגיות כאשר שני בני הזוג הולכים לעולמם. אלו הן מצבות שמחברות את שני הקברים פיזית או רעיונית, וקושרות בין שניהם לנצח. ניתן להזמין מצבה זוגית מכל מיני סוגים ובכל מיני עיצובים והיא תופסת שני מקומות קבורה. מצבות אפשר לבנות מחומרים שונים, כמו אבן שיש, גרניט ואבן טבעית, וניתן להכין אותה משני חלקים או מחלק אחד אשר עשוי כפלטה, מחומר אחד. צריך לזכור כי חלק אחד המכסה שני קברים, יהיה פחות עמיד לאורך שנים. על כן, במידה והוזמנה מצבה זוגית, יש לדאוג לטיפוח חלקת הקברים ולאחזקת קברים שוטפת. בחברת "אדם ואבן" יעזרו לכם ליצור מצבה זוגית ראויה עבור קרוביכם היקרים, בדרך הכי מיוחדת שרק אפשר.

   מצבות זוגיות – אלו אפשרויות קיימות?

   מצבה זוגית יכולה להיות אחידה מבחינה עיצובית אך אין הכרח בכך. למעשה, ניתן ליצור מצבה משותפת בכל עיצוב שתרצו, כל עוד היא עומדת בתקנים והתנאים של בית הקבורה. האפשרויות המובילות שעומדות לרשותכם הינן: מצבות רגילות – כאשר כל חלקת קבר כוללת מצבה אחרת. הדמיון בין המצבות או הקשר העיצובי ביניהן מצהיר למעשה על כך שמדובר בבני זוג. מצבות מחוברות – מצבות אלו כוללות לוח שמחבר פיזית את שתי חלקות הקבר. הלוח יכול להיות ניצב לקרקע או לחלופין במקביל אליה.

   מצבות זוגיות – לבחור נכון

   תוכלו לבחור בין מצבות מעוצבות יותר או פחות, בהתאם לרצונכם ותקציבכם. מהבחינה הזאת יש לבחור על פי מספר היבטים: ישנן סוגי אבנים יקרות יותר או פחות, החל מאבני חברון וכורכר ועד בזלת, גרניט ומשטחי שיש למיניהם. ניתן גם לבחור בחומרים אחרים דוגמת זכוכית או ברזל. מבחינת סוגי עיצוב האבן, חיתוך או ניסור? פיסול או החלקה? הכל אפשרי באמצעות בחירה ביוצר מצבות מקצועי ומיומן. סוגי אותיות מובלטות או חקוקות באבן? מברונזה, נירסוטה, עופרת או ברזל? גם מבחינת הפונטים ואפשרויות הצביעה הבחירה מאוד מגוונת. סוגי גימור מוחלקים או מלוטשים? בסיתות באמצעות מכשירים או בעבודת יד דקדקנית? אלמנטים אומנותיים עם פיסול מיוחד, עבודות חריטה עם כתב ידם של בני הזוג, הדפסת תמונותיהם והוספת כל אלמנט אחר.

   הנצחה זוגית מכובדת

   אם אתם מחפשים מצבות זוגיות ברמה גבוהה, חברת "אדם ואבן" היא בדיוק המקום לפנות אליו. המצבות הזוגיות שאנו מייצרים נעשות תוך התאמה מלאה לצרכי הלקוחות, הן מבחינת העיצוב ובחירת החומרים והן מבחינת התקציב שברשותכם. יהיה לנו הכבוד ללוות אתכם בתהליך בחירת המצבה ולהעניק ליקיריכם חלקת קבר מכובדת ומיוחדת במינה. בחברת "אדם ואבן" יעזרו לכם ליצור מצבה זוגית ראויה עבור קרוביכם היקרים, בדרך הכי מיוחדת שרק אפשר.

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

   מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

    ענקית קידום האתרים