להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד
  הגעתם לאדם ואבן בניית מצבות אומנותיות

  מצבות אומנותיות

  מצבות אומנותיות יוקרתיות

  לאחר שאדם קרוב נפטר, בוחרות משפחות רבות להנציח את זכרו ע"י הקמת מצבה אומנותית המשקפת את אופיו או מספרת על חייו של האדם האהוב.

  כאשר אדם נפטר, מעבר לאבל, לתחושות האבדן וההלם, משפחתו עסוקה במנהגי אבלות שונים, מטקס ההלוויה והשבעה, ועד הזמנת מצבה ועיצוב חלקת הקבר.

  אנשים רבים שאיבדו אדם קרוב חשים צורך עז להנציח את זיכרו של האדם האהוב על ידי הקמת מצבה ייחודית ושונה, שתבלוט בין שאר חלקות הקברים, ותייצג באופן כלשהו חלק מאופיו של הנפטר, השקפת עולמו או תחביביו.

  ישנן דרכים שונות להנצחה של אדם שהלך לעולמו. במקרים אחדים מקימים אנדרטה או אתר ניצחון, במקרים אחרים נכתבים שמות המתים על לוח זיכרון. אולם הקמת מצבה היא הדרך המקובלת ביותר להנציח אדם קרוב. המצבה מכילה פרטים על שמו ועל חייו של האדם ובמקרים רבים גם כיתוב מצבות, אשר מכיל טקסט שמסמל משהו מחייו של המת שאותו רוצה משפחתו להדגיש. כל אלה יחדיו נוגעים בזיכרו של האדם האהוב, ויוצרים מכלול של פרטים שבאמצעותם ייזכר הנפטר.

   

  ישנן משפחות רבות שלא מסתפקות בהקמת מצבה רגילה ובוחרות להזמין מצבה ייחודית יותר. ניתן להזמין מצבות אומנותיות, שהן מצבות מיוחדות, אישיות וייחודיות, ומשקפות בצורה זו או אחרת את אופיו או את פועלו של הקרוב שנפטר. מצבות אבן אמנותיות מעוצבות על-ידי אמנים בהתאם לדרישות הלקוח ונבנות ע"י אומני פיסול באבן. ישנם פרמטרים שונים המשפיעים על התוצאה הסופית, כמו סוג האבן, מידת העיבוד שלה, הוספת חומרים שונים מלבד האבן עצמה והוספה של כיתוב מצבות בסגנונות שונים.

   

  פיסול מצבות באבן נחשב לאומנות כיוון שיש בו עשייה שאיננה מושפעת ממגבלות הצורה והצבע הנראות בדרך כלל בבתי העלמין. אלו הן מצבות בעיצוב חופשי יותר, הנראות יותר כפסלים ומעבירות אווירה או מסר מסויים, לפי בחירת משפחת הנפטר. המשפחה או הקרובים בוחרים ראשית את סוג הסלע שממנו ברצונם לעצב את המצבה. ניתן לבנות מצבות מסלעים שונים כמו שיש או גרניט, כאשר כל סלע מגיע בגוונים ומרקמים שונים, על פי מקור האבן. בחירת הסלע צריכה כמובן להתאים לסוג העיצוב שרוצים ליצור במצבה. ישנם סלעים קשים או רכים יותר, ואם מעוניינים במצבה מפוסלת, יהיה קשה יותר לבצע זאת בסלע קשה כמו גרניט. חברת המצבות שבחרתם תוכל לייעץ לכם מהו הסלע המתאים ביותר לסוג המצבה האמנותית שברצונכם להזמין.

  כאשר אתם מתלבטים כיצד לתכנן את מראה המצבה, חישבו על האדם האהוב שאת זכרו אתם רוצים להנציח. נסו לחשוב על עיצוב אמנותי שישקף חלק כלשהו מאורח חייו של הנפטר, משהו מתחביביו או דברים שאהב במיוחד. חישבו גם על טקסט כלשהו הקשור אל אותו אדם, ונסו לשלב כיתוב על המצבה. הנצחה של אדם קרוב ע"י מצבה אומנותית היא דרך יפה ומכובדת להיפרד, מבלי לשכוח את האדם ואת הקשר שלכם אליו.

   

  כיצד עובד התהליך – מה עושים אצלנו?

   

  אני נפגש עם המשפחות, החברים. רואה תמונות ומבקש לשמוע על האיש והאדם, ועל חייו, דרכו, ערכיו ואמונותיו.

  מתוך השיחה, מתברר לקרובים ולי איך היו מעוניינים להנציח את יקירם. מה היו מעוניינים לזכור? מה חשוב? מה רוצים שהמצבה תבטא?

  במהלך השיחה, עולים מוטיבים ורעיונות. ביחד אנו בוחרים כיוון. ואז- למלאכה.

  אני מצייר סקיצה, או שתיים או שלוש. מדייקים בכיוון הנבחר, משלבים מוטיבים מחייו. רק כשכולם מגיעים להרגשה ש-'זהו זה' אנו עוצרים.

  גם במהלך העבודה אצלי בבית המלאכה וגם בהקמה בבית העלמין, אני מזמין אתכם להיות שותפים מלאים. אתם מוזמנים לבוא, להציע, לבחור את הבחירות המדויקות בזמן העשייה-וכל זה- כדי שתהיה לכם הרגשה של אמת ושל תואם בתהליך ובתוצאה.

   

  מצבות אומנותיות יוקרתיות

   

  מצבות אומנותיות זה לרוב צמד מילים אשר קשה בתחילה להבין. אולם, לעצב מצבה בדרך ייחודית על מנת להנציח את המנוח בדרך אשר תתאר את רוחו ומורשתו בחייו זה לא פחות מאומנות. בעוד שצילום אפשר לערוך, ציור אפשר למחוק או לתקן בעזרת הוספת צבעים על הקיים ועיצוב תכשיט יכול להתבצע מההתחלה על ידי התכת המתכת לא כך הדבר כאשר מדובר בפיסול באבנים וסלעים. עבודת הפיסול מצריכה דיוק רב שכן לא ניתן יהיה להשיב את הגלגל במידה ונסתת ונשבור חלק מהאבן או הסלע בטעות.

   

  מצבות אומנותיות – כיצד לבחור נכון?

  כיום ניתן לעצב מצבות אומנותיות בדרכים רבות אשר יעניקו את האווירה והמסר אותם תרצה המשפחה להעביר כזיכרון נצחי לאחר פטירת המנוח. אותן מצבות יהיו בולטות בנוף האחיד של בית העלמין ולרוב ייראו כמו פסל אומנותי או אנדרטה. כאשר מתכננים מצבה שכזאת ישנו צורך הכרחי להבין את צורכי הלקוח ולהתאים לו את המצבה היפה ועם זאת הנכונה ביותר עבור המת. בשלב התכנון יהיו כמה פרמטרים אותם נביא בחשבון:

   

  בחירת סוג האבן – לאבנים וסלעים שונים דרגות קושי ורכות שונות. בעת תכנון המצבה יש להתאים את הקונספט העיצובי אותו רוצה המשפחה ליכולות העבודה עם החומר. חברה מקצועית תדע להתאים את סוג האבן לסוג העיצוב הרצוי.

   

  הכיתוב על המצבה – כפי שלכל איש יש שם ואין אדם הדומה לרעהו, כך גם במקרים של מצבות מעוצבות. יש להקדיש מחשבה ביחד עם בעל המלאכה ולהגיע למסקנה מה המסר אותו נרצה להעביר. את זה ניתן יהיה לעשות על ידי אפיון אישיותו ועלו של המנוח בזמן חייו. לדוגמא, אם האדם היה מוזיקאי ניתן יהיה להוסיף חריטה של תו מוזיקלי על המצבה, אם היה משפט שנהג לומר רבות או ה – "אני מאמין" של המנוח ניתן יהיה לכתוב זאת.

   

  מחקר שוק – ניתן יהיה להתרשם מעבודות החברה באתר האינטרנט שלה ולקבל השראה במידה ורואים משהו אשר תופס את עינינו. במקביל, מומלץ לשאול ולבקש המלצות על חברה מסוימת או לחילופין לקרוא עליה.

   

  מפגינים רגישות לצד מקצועיות- חברת 'אדם ואבן' ובראשה טל חזן מלווה באופן אישי, מסביר פנים וסבלני כל לקוח ולקוח. אנו קשובים לצורכי לקוחותינו ופועלים עימם על מנת להגיע יחדיו לתוצאות הטובות ביותר על מנת להנציח את זכר האהוב בצורה המכבדת והיפה ביותר. נשמח להיות לכם לאוזן קשבת ולייעץ לכם בזמן ואחרי התקופה הלא פשוטה.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   לבחירת המשפחה – מצבות אומנותיות 

   בין שלל הדרכים הייחודיות להנצחת אדם קרוב שהלך לעולמו, מצבות אומנותיות נחשבות לאהובות במיוחד. ואם כבר אומנותי, אז שיהיה בחברה האיכותית והמקצועיות מכולן, "אדם ואבן". רוצים להגיע מוכנים לפגישה עימנו?

   מצבה אומנותית – מה חשוב לדעת?

   מרבית המצבות המכסות את שטחי בתי העלמין הינן מצבות סטנדרטיות, אשר כבודן במקומן מונח, אך הינן נעדרות מימד אישי-עיצובי-אומנותי של ממש. כיצד תוכלו להפוך את המצבה המבוקשת למיוחדת במינה ולכזאת שתבלוט ביופייה מעל כולן? הנה מספר שאלות ותשובות שיובילו אתכם לבחור נכונה: מי יוצר מצבה אומנותית? על מקצוע "אמני הפיסול באבן" שמעתם? ובכן, אלו הם האנשים העומדים מאחורי אותן מצבות מיוחדות, ובחירה באיש מקצוע מוכשר, קשוב ומנוסה היא זו שתכריע לגבי הצלחת התהליך. כיצד תהליך העיצוב מתחיל? הכל מתחיל בפגישה בין קרובי הנפטר לבין חברת המצבות ולאמן המבצע. באמצעות תמונות, תוכנות הדמיה ודוגמאות שונות, כמו גם באמצעות שיחת תיאום ציפיות, נוצרת סקיצה ראשונית אשר הופכת במהרה לתכנית ביצוע מדויקת. בתוך שעות אחדות עבודת היצירה מתחילה, ומכאן הדרך למצבה יפהפייה קצרה במיוחד.

   מה ההגדרה של מצבה אומנותית?

   בגדול, כל אלמנט ופריט השונה במהותו ובמראהו מהסטנדרט המקובל, ייחשב כאומנותי ויהפוך את המצבה כולה לכזאת. זה עשוי להיות פריט נוי כלשהו (פרח/ים, עננים, כוכבים) המיושם על המצבה; זה עשוי להיות דבר-מה הקשור לחייו, לאופיו או לאירועים מרכזיים בחייו של המנוח (למשל מצבה בצורה של גיטרה או תו נגינה); זה יכול להיות שילוב צבעים מיוחד, שימוש באבן יוקרתית, כיתוב שובה-עין ולב. וזוהי רק רשימה חלקית של הדברים שיוצרים אומנות…

   כמה זמן לוקח להקים מצבה אומנותית?

   ובכן, הדבר תלוי בשיטת הביצוע, שכן יש הבדל בין ייצור בעבודת יד לייצור באמצעות מכונה אוטומטית. יצור מצבה אומנותית באמצעות מכונה יכול לקחת מספר ימים בודדים, ואילו עבודת יד דקדקנית יכולה לקחת גם שבועיים – שלושה.

    

   מצבה אומנותית – יופי שנשאר לנצח

   בשורה התחתונה, מצבות אומנותיות הן בחירה נכונה, חשובה ומרגשת, שאי אפשר לטעות בה. עכשיו כל שנותר לכם הוא להתקשר עם חברת "אדם ואבן", ולהתחיל בתהליך אישי מהיר ומקצועי.

   מצבה אומנותית
   מצבת הנסיך הקטן - מצבות אומנותיות
   מצבה בשילוב תמונה - מצבה אומנותית
   שימוש בשברי זכוכית - מצבות אומנותיות
   מצבה אומנותית עם חציבת אלמנט עץ
   מצבה אומנותית - שילוב של צבעים במצבה

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
   מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

    ענקית קידום האתרים
    חייגו עכשיו וואטסאפ צור קשר
    דילוג לתוכן