להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד
  הגעתם לאדם ואבן בניית מצבות אומנותיות

  מצבות אבן

  מצבה אבן

  קיימות מצבות מסוגים שונים של אבן. לכל אבן וסלע תכונות אחרות וכמובן מראה ייחודי.

  כאשר אדם קרוב נפטר, משפחתו וקרוביו הם אלה שבוחרים כיצד להנציח את זכרו. הנצחה היא הזיכרון של אותו אדם יקר, והמצבה שמקימים לזכרו היא חלק משמעותי בהנצחת המת. בבתי הקברות ניתן לראות מצבות אבן רבות ומסוגים שונים. ישנן מצבות שיש בגוונים שונים, שהן נפוצות ומקובלות מאוד בישראל ובעולם, וכמובן מצבות גרניט, הנחשבות ליוקרתיות יותר. לאחרונה מקובל מאוד לעצב מצבות באבן טבעית וגם מצבות אומנותיות. עיצוב המצבה משפיע כמובן על בחירת סוג האבן. לכל אבן יש תכונות שונות וכמובן גוון שונה ואת כל אלה יש לקחת בחשבון בעת שבוחרים את סוג הסלע לחלקת הקבר.

  בבתי הקברות הצבאיים, ניתן לראות בעיקר מצבות אבן לבנות, העשויות משיש חברון בדרך כלל, ופחות מצבות מסוגים אחרים, כגון מצבות גרניט. בבתי עלמין ציבוריים יש גם כן אחידות מסויימת במראה של המצבות, בגלל כללים שמחילה חברת קדישא על עיצוב המצבות וגודלן. אולם בבתי עלמין פרטיים ניתן לראות שיש עיצובים יותר חדשניים של מצבות. לאנשים שבוחרים בקבורה בבית קברות פרטי יש אמצעים כלכליים טובים יותר, ולכן הם בוחרים בעיצוב מצבות אבן יוקרתיות, ייחודיות ויקרות יותר.

  למרות זאת, ניתן להנציח קרוב גם באמצעים דלים יחסית. ניתן להקים מצבת אבן יפה ומכובדת עבור הנפטר גם מסוגי אבן פשוטים ובעיצובים סטנדרטיים ובכל זאת לשמור על ייחודיות, וזה נעשה ע"י בחירת כיתוב מצבות אופייני, שיש בו משהו מחייו של הנפטר. בבואכם לבחור מצבה, תוכלו לבחור בין סוגי האבן הבאים:

  • אבן בזלת – אבן חזקה מאוד שצבעה כהה ומשמשת בעיקר לעיצובים טבעיים או פראיים במצבות ייחודיות.
  • אבן גרניט – סלע חזק מאוד בגווני שחור, אפור אדום ועוד גוונים אחרים. אבן זו עמידה מאוד ויוקרתית.
  • אבן חברון – אופיינית לבתי עלמין צבאיים ומתאימה למצבות סטנדרטיות.
  • אבן גלילית – אבן שמקורה בגליל ומגיעה בגוונים שונים של חום.
  • אבן סלייב – אבן במראה פראי שקיימת בגווני צהוב, ורוד ואדום.
  • אבן עצמון – אבן קשה ובהירה בדרך כלל. מתאימה למצבות כיוון שקל לשמר אותה היטב.
  • אבן יפתח – אבן מיוחד ובהירה שעליה קווים בהירים בגווני ורוד.
  • אבן חלילה – אבן מיוחדת אך קשה יותר לטיפוח ושימור.

  כאשר בוחרים סוג אבן לעיצוב המצבה, ניתן לשלב כמה סוגים שונים של חומר, כלומר לעצב מצבת אבן בגוונים ומרקמים שונים. שילוב של כמה אבנים וכן שילוב של לוח מלוטש יחד עם סלע טבעי הוא דוגמה יצירתית לעיצוב מצבות אומנותיות הנבדלות מן המצבות הסטנדרטיות ובולטות לעומתן.

  לאחר חשיפת המצבה ביום השלושים לפטירה, חשוב לדעת שגם מצבות אבן זקוקת לטיפול וטיפוח. ישנן חברות המספקות שירות שימור מצבות מלבד עיצוב מצבות, וזאת על מנת לשמור על האבן מפני נזקי הטבע, כמו שחיקה ואף שבירה במקרים חריגים. ישנם סוגים של אבנים שיש לצפות אותם בחומר מגן אחת לכמה זמן.

  מצבות אבן

  מצבה אבן חברון היא הבחירה הנפוצה ביותר בבתי העלמין בארץ. אולם, ישנן משפחות המעדיפות לבחור בסוגים אחרים של אבן על מנת לשמר ולהנציח אז זיכרון יקיריהם. כיום, ישנן אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות בעיצובים שונים ובמגוון חומרי גלם גדול. בין אם זה בצורת פסל סביבתי או מצבה אומנותית מעוצבת, לכל משפחה הבחירה שלה באיך שהמסר שהם חושבים לנכון יועבר כאשר יבקרו בקבר המנוח. במאמר זה נביא לפניכם את שלושת סוגי האבן הנפוצים ביותר בארץ.

  מצבה אבן חברון, גרניט ושיש תורכי

  ברגעים הראשונים עם קבלת הבשורה המרה נוצר מצב של בלבול, לחץ ולעתים אף חרדה בקרב האנשים. אחד הדברים הקשים ביותר יהיה לחשוב בראש צלול ולתכנן את הליך הקבורה ולרוב, אנשים יעשו בחירות פזיזות ושגויות. הן בבחירת החברה אשר תהיה אמונה על בניית המצבה, הן לגבי הליך הקבורה ובייחוד, הדבר האחרון שיעניין אותם יהיה בחירת סוג האבן של הקבר. אמנם, בחירה לא נכונה של מצבה אבן יכולה לעלות ביוקר ובעוגמת נפש.

  מעט בהרחבה על סוגי מצבות אבן נפוצים

  • שיש תורכי: השיש התורכי משדר יותר יוקרתיות מאבן חברון. הוא מגיע מהעיר מרמרה בתורכיה וצבעיו הם בגוונים תכלכלים/אפרפרים עם פסים בצבע אפור. השיש התורכי עמיד במיוחד ומצריך פחות תחזוקה מאבן חברון.
  • אבן גרניט: היוקרתית והעמידה שבסוגי האבנים. הגרניט, בדומה ליהלום נוצרת בשכבות עמוקות של כדור הארץ ומגיעה בשלושה צבעים לבחירה: אדום, כחול ואפור אשר שלושתם מאופיינים במראה גרגרי הנלקח והשם נלקח מהמילה גרניום בלטינית שפירושה הוא גרגיר. אבן זו מצריכה תחזוקה לעתים רחוקות והינה העמידה ביותר מבין כל סוגי האבנים.

  לבחור נכון עבור היקר לכם מכל

  לחברת 'אדם ואבן' ניסיון של 19 שנים וניסיון עם אלפי משפחות שהיא ליוותה בתקופתן הקשה. החברה מתמחה בעיצוב ובניה של מצבות אומנותיות ואנדרטאות ונותנת לכל מנוח את הכבוד הראוי להנצחתו וזכרונו בדרך הייחודית רק לו או לה. פנו אלינו לקבלת ייעוץ נוסף והמומחים שלנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מצבה אבן קדומה

   כאשר אדם קרוב נפטר, משפחתו וקרוביו הם אלה שבוחרים כיצד להנציח את זכרו. הנצחה היא הזיכרון של אותו אדם יקר, והמצבה שמקימים לזכרו היא חלק משמעותי בהנצחת המת. בבתי הקברות ניתן לראות מצבות אבן רבות ומסוגים שונים. ישנן מצבות שיש בגוונים שונים, שהן נפוצות ומקובלות מאוד בישראל ובעולם, וכמובן מצבות גרניט, הנחשבות ליוקרתיות יותר. באחרונה מקובל מאוד לעצב מצבות באבן טבעית, ומצבות אומנותיות רבות נראות בשטח. עיצוב המצבה משפיע כמובן על בחירת סוג האבן. לכל אבן יש תכונות שונות וכמובן גוון שונה ואת כל אלה יש לקחת בחשבון בעת שבוחרים את סוג הסלע לחלקת הקבר. אם גם אתם עומדים בפני בחירת מצבה אבן היא האפשרות היותר מועדפת. מצבה מאבן תספק לכם גמישות עיצובית מרובה, וזאת יחד עם מראה אלגנטי מכובד. חברת "אדם ואבן" הקימה אלפי מצבות אבן לאורך שנות פעילותה, וגם אתם יכולים ליהנות מניסיונה הרב.

   מצבה אבן כבחירה המועדפת

   עם הגעתכם לחברת המצבות, ברירת המחדל שתוצע לכם היא מצבה מאבן, וזאת בשל יתרונות החומר. ניתן לעבוד עם כל סוג של אבן להכנת מצבות, אך עדיין ישנן כמה אבנים שיותר נוח לעבוד עמן: אבן גלילית מגיעה בצבעי החום, הבז' וגווני האדום. מקורה מחציבות כאן בישראל באזור הגליל ולכן מחירה זול יחסית לעומת אבנים אחרות. מצבות אבן גלילית מתאימות לפיסול צורות מופשטות ופחות לגימורים ישרים. אבן חברון היא אבן זולה, אך יחד עם זאת בעלת יכולת עיצובית מעולה. ניתן לפסל את האבן בקלות יחסית וכמו כן היא מתאימה לגימורים ישרים וחדים, בצורה הקלאסית של מלבנים. עבור מצבות מאבן שיש, מומלץ להשתמש בסוג השיש הטורקי, שמגיע במגוון צבעים וגוונים וידוע בזכות היותו חזק מצד אחד ומאידך, רך לפיסול וחריטה. ניתן ליצור באמצעות שיש טורקי כל אלמנט ויזואלי והוא עמיד לאורך זמן.

   מצבת אבן מעוצבת שנשארת לנצח

   אם אתם מחפשים מצבה אבן היא החומר שהחלטתם לגביו, יש רק מקום אחד שיבצע עבורכם את המשימה על הצד הטוב ביותר: חברת "אדם ואבן". שם תוכלו למצוא כל סוג אבן שתרצו ולהפיק מצבה איכותית ויוצאת דופן. לקבלת פרטים נוספים צרו עימנו קשר ונשמח להעניק לכם מניסיוננו הרב. לחברת 'אדם ואבן' ניסיון של 19 שנים וניסיון עם אלפי משפחות שהיא ליוותה בתקופתן הקשה. החברה מתמחה בעיצוב ובניה של מצבות אומנותיות ואנדרטאות ונותנת לכל מנוח את הכבוד הראוי להנצחתו וזכרונו בדרך הייחודית רק לו או לה. פנו אלינו לקבלת ייעוץ נוסף והמומחים שלנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה.

   מצבת גרניט מעוצבת משתי אבנים

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
   מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

    ענקית קידום האתרים
    חייגו עכשיו וואטסאפ צור קשר
    דילוג לתוכן