להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד
  הגעתם לאדם ואבן בניית מצבות אומנותיות

  פיסול באבן

  נצחה כשמה כן היא – לנצח נצחים.

  פיסול באבן טבעית וגם מצבות אבן בכלל נשמרים למאות שנים. אותיות מובלטות, אותיות חקוקות לעומק באופן איכותי ואלמנטים מפוסלים – הם יישארו כאן כזכרון נצח גם בימי נכדינו ונינינו.

  פיסול באבן לא נתן לגניבה, קשה להשחתה ואינו דורש תחזוקה.

  הפיסול דורש מיומנות טכנית גבוהה ואיכות אמנותית כיוון שלא ניתן להוסיף חומר אלא רק לגרוע ויש לדמיין את המוגמר מתוך גוש סלע גולמי.

  פיסול באבן היא מלאכה השמורה לבעלי ניסיון וידע רבים. בניגוד לרישום, ציור או עיצוב תכשיטים, את האבן אי אפשר "לערוך" לאחר ששברנו חלקים ממנה לטובת הפיסול. על כן, כאמור לביצוע עבודה איכותית אנו נסמוך על בעלי מקצוע בעלי טכניקה, מעוף ואיכות אומנותית. על אחת כמה וכמה, בבואנו לשים את ביצוע המשימה בידי אדם בעת צער ויגון בבואנו לקבור אדם אהוב חשוב שנדע כי הוא בעל מוניטין וידע לעשות עבודה זריזה אך עם זאת איכותית בזמן הקצר מרגע הפטירה ועד ההלוויה.

  פיסול באבן של מצבות, כמה עצות מועילות

  ברגעים הקשים מרגע היוודע פטירתו של קרוב רבים נוטים להילחץ מפאת חוסר הזמן והידע שיש להם בכל נושאי הקבורה. לרוב, אותם אנשים עושים טעויות נפוצות אשר רק מסבכות את התהליך כולו. לפניכם כמה נקודות שכדאי שתדעו ואולי, כך אנו מקווים, יקלו עליכם בתקופה הקשה:

  • בניגוד לעבר הו היינו צריכים ללכת ולבדוק אופציות של מצבות, כיום, בעידן בו הכל נגיש לנו ברשת בכלל וברשתות החברתיות בפרט, ניתן לראות עבודות של חברות שונות באתריהן, לקרוא ביקורות וכמובן להתייעץ עם אנשים לגבי חברה מסוימת אשר בה הם בחרו.
  • וודאו כי לחברה אותה ישנו רישיון מטעם 'חברא קדישא' ולא רק עושה פיסול באבן יפה. ללא היתר שכזה לא ניתן יהיה לקבור את המנוח בבית קברות יהודי.
  • כאמור, חברה בעלת ניסיון תדע לתת לכם מענה מקצועי ואיכותי בזמן קצר. כמו כן חברה שכזאת תדע להתאים את סוג המצבה והעלויות הכרוכות בבנייתה בהתאם לתקציב אשר יעמוד לרשותכם.
  • בזמן השבעה, יהי לכם מספיק זמן לחשוב על הכיתוב אותו תרצו לחרוט או להדביק על המצבה. זהו המסר אותו תרצו שיזכרו מהאדם. יש לקחת בחשבון שחריטה על האבן תבטיח עמידות לשנים רבות בעוד שבהדבקה ישנם יותר סיכונים להתבלות האותיות אך למרות זאת רבים מעדיפים אותיות, ברונזה, עופרת ואף זהב אשר יעטרו את המצבה.

  אתכם לאורך כל הדרך

  לטל חזן, המייסד והמנהל של חברת 'אדם ואבן' יש ניסיון רב עם פיסול באבן אך לא רק. מעל 19 שנים שטל מעצב מצבות ואנדרטאות באיכות גבוהה ובסטנדרטים מחמירים. החברה תלווה אתכם בתקופה הקשה תוך כדי מציאת החוט המקשר בין רוחו וזכרונו של המנוח והתאמתם למצבה. שלא תדעו עוד צער.

  מבין האפשרויות הרבות שיש ליצירת מצבה מיוחדת, פיסול באבן נחשב לגולת הכותרת. זוהי הדרך המיוחדת ביותר להוקיר אדם קרוב שנפטר, ולא כל חברת מצבות מסוגלת לעמוד באתגר. מצבות מפוסלות הן תחום ההתמחות של חברת "אדם ואבן", שמייצרת מצבות ברמה אחרת. מחפשים מצבה מפוסלת? הגעתם למקום הנכון. להלן מידע מועיל שיעזור לכם.

  פיסול באבן למטרות הנצחה – היתרונות והאפשרויות השונות

  היתרונות של פיסול מצבה מאבן הם השגת תוצר מוגמר שהוא מיצג אומנותי של ממש והיעדר הצורך בביצוע הדבקות ותוספות כלשהן. המשמעות היא מצבה שתישמר שלמה לאורך שנים, מבלי שיש צורך לחדשה כמו במקרה של מצבה סטנדרטית.

  ישנן 2 שיטות עיקריות ליצירת מצבה מפוסלת:

  • עבודת יד – בה האומן מסיר שכבה אחר שכבה מגוש אבן שלם עד להשגת המיצג הסופי. מצבה שמפוסלת בעבודת יד תהיה בדרך כלל יקרה יותר, אך היא איכותית וייחודית והאומן יכול להביע בה את כישרונו ומיומנותו.
  • חריטה ממוחשבת – כיום ניתן לתכנן מצבות מפוסלות באמצעות תוכנות מחשב ולהעבירן לביצוע אוטומטי ע"י מכונות כרסום וחריטה. מצבות אלו זולות יותר לעומת אלו שמפוסלות באופן ידני, הן גם מוכנות מהר יותר, אך יחד עם זאת חסרות את הטאצ' האישי של היוצר.

  בנוסף, יש לבחור את אבן החומר שממנה תרצו לפסל את המצבה. להלן האבנים היותר פופולאריות מבחינת פיסול:

  • אבן חברון – אבן בעלת מרקם רך, מה שמאפשר לפסל בה בקלות יחסית. גוון האבן הוא בהיר כך שבעזרת ליטוש ניתן ליצור מצבה נעימה למגע ובעלת מראה מבריק.
  • אבן בזלת – אבן חזקה שמאפשרת לפסל בה בצורה מדוייקת. מראה האבן הוא שחור, מה שיוצר מצבה מרשימה בעל מראה יוקרתי ורשמי.
  • שיש גרניט – אבן זו מגיעה במגוון רחב ביותר של צבעים וגם נחשבת עמידה מאוד. הדבר מאפשר יצירת מצבות מפוסלות במגוון עיצובים ובהתאמה אישית מושלמת לצרכים.

  מצבות מפוסלות ידי אומן

  פיסול באבן נחשב להתמחות שלא כל חברת מצבות יכולה להציע. כשאתם בוחרים בחברת "אדם ואבן" לביצוע המשימה, אתם יכולים להיות רגועים לגמרי. מחפשים מצבה מפוסלת שבאמת תעניק כבוד לנפטר? צרו עימנו קשר בטלפון או באתר, ונשמח לעזור לכם בכל בקשה.

  פיסול באבן טבעית

  פיסול באבן טבעית

  פיסול באבן הוא דרך היצירה הכי גולמית, קרובה לטבע, ופשוט- אמיתית. זו אינה עבודת פוטושופ או הרכבת אלמנטים, זה לקחת את הטבע לידיים וליצור ממנו עולם ומלואו. לעבודות פיסול יש את הלוק הייחודי והבלתי ניתן לחיקוי, זוהי הטבעיות החיננית שלהן. הפשטות חסרת היומרות, הקווים העדינים, החיטובים והמגע החלק- מחוספס, אין ספק שזו העבודה הדורשת את המיומנות הגבוהה ביותר מבין כל עבודות האומנות. חברת אדם ואבן העוסקת בכל מה שקשור לאבנים, מצבות ופיסול באבן, מעסיקים צוות בליגת על, של מפסלים בעלי שנים של ניסיון, המון לב ואהבת יצירה, ואיכות עבודה שלא מצאים בשום מקום.

  מיומנויות נדרשות לצורך פיסול באבן

  מכל אומנות רגילה מתחילים מאפס ומוסיפים בכל שלב עוד אחוזים מהמאה של היצירה המוגמרת, מבנה עבודה זה מאפשר ליוצר להתחרט, להוריד את השלב שהוסיף ולבנות אותו מחדש, ולשנות כל אלמנט. פיסול באבן זה משהו אחר לגמרי. כאן אתה לא מתחיל מאפס, אתה כביכול מתחיל מאלף. גוף האבן בידיים של היוצר והוא נדרש להוריד ממנו פיסה ועוד פיסה, מפה ומשם, עד לתוצאה המוגמרת של מאה אחוזים. כאן אי אפשר להתחרט, עם יוריד האומן מהצד הלא נכון, או ייכנס באבן מילימטר יותר מהנדרש, אין אפשרות לבטל את הצעד ולהדביק חזרה, וכל העבודה ירדה לטמיון. לכן חשוב כך הדיוק והידיים היציבות, ובעיקר- מיומנות.

  איך בוחרים בעל מקצוע איכותי

  מפסל טוב הוא כזה שיש לו ניסיון, והכי הרבה שאפשר. כל עבודת פיסול נוספת בונה יציבות ודיוק באצבעותיו של המפסל. ניסיון בתחום הפיסול חייב להיות לכל הפחות בן מספר שנים משמעותי, לפני כן הוא עדיין בגדר מנסה חובבן. כמו כן, כיום יש מכשור איכותי מאד בשוק שיש צורך להכיר ולדעת להשתמש בו נכון. חשוב לוודא שהמפסל עובד בשיטות החדשניות של היום ומשלב עבודת יד איכותית עם מכשור מתקדם שנותן תוצאות מדויקות יותר. חשוב לבקש המלצות ולראות עבודות של איש המקצוע, ובמיוחד בתחום הזה- לא להתפשר על תמונות בעמוד החברה או באתר, העשויות להיות מעובדות, אלא לחפש עדויות מהשטח.

  מחפשים איש מקצוע איכותי ושירותי לעבודת פיסול באבן שתצאו ממנה מוקסמים? אדם ואבן מציעה לכם את שירותי הצוות האיכותי ביותר בארץ. פנו אלינו להצעת מחיר שווה ועבודה מושלמת!

  להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
  מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

   ענקית קידום האתרים
   חייגו עכשיו וואטסאפ צור קשר
   דילוג לתוכן