להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד
  הגעתם לאדם ואבן בניית מצבות אומנותיות

  מצבות מכפלה / מצבות משפחתיות

  מצבות מכפלה, הידועות גם כמצבות משפחתיות, הן מצבות המיועדות להנצחת זכרם של מספר בני משפחה במקום אחד. מצבות אלו מתאימות למשפחות שחוו אובדן של יותר מאדם אחד, בין אם בו זמנית או בפרק זמן קצר יחסית. השימוש במצבה משפחתית מאפשר למשפחה לכבד ולהנציח את זכר יקיריהם במקום משותף, תוך שימור הקשר המשפחתי ביניהם גם לאחר מותם.

   

  אילו אפשרויות טכניות קיימות עבור מצבה משפחתית


  בעת בניית מצבה משפחתית, ישנן מספר אפשרויות טכניות שיש לקחת בחשבון:

  1. יש להחליט על גודל המצבה ועל מספר האנשים שיונצחו בה. ניתן ליצור מצבות מכפלה עבור זוג, משפחה גרעינית או אף מספר דורות של משפחה מורחבת. 
  2. יש לבחור את סוג האבן או החומר ממנו תיבנה המצבה, כאשר שיש, גרניט ואבן טבעית הם מהאפשרויות הנפוצות. 
  3. יש לתכנן את פריסת הכיתובים והעיטורים על גבי המצבה המשפחתית, כך שתהיה מאוזנת ואסתטית. ניתן להוסיף תמונות, סמלים או איורים המייצגים את המשפחה או את תחומי העניין של יקיריהם. חשוב גם להקפיד על היררכיה ברורה בין השמות והפרטים של הנפטרים, כדי ליצור מראה מסודר ומכובד.

   

  האם ישנם עיצובים שיכולים להתאים למצבות משפחתיות


  מצבות משפחתיות מציעות מקום רב ליצירתיות ועיצוב אישי. מבין האפשרויות הקיימות, ניתן ליצור מצבה אומנותית המשקפת את אופיים הייחודי של בני המשפחה, כאשר שילוב של צורות, מרקמים וחומרים שונים יכול להעניק למצבה מראה מרשים ובעל משמעות עמוקה. למשל, ניתן לשלב אלמנטים פיסוליים, תבליטים או אף ויטראז'ים המספרים את סיפורה של המשפחה. עיצוב מצבה מיוחדת כזו יכול גם לכלול סמלים וציורים המתארים את האהבה והקשר המשפחתי, כמו עץ משפחה, לבבות שזורים או ידיים שאוחזות זו בזו. שימוש במוטיבים טבעיים כמו פרחים, עצים או נופים יכול להעניק תחושה של שלווה ונצח. כך או כך, בחירת העיצוב המתאים תלויה בהעדפות האישיות של המשפחה ובאופן שבו הם מעוניינים להנציח את זכר יקיריהם.

   

  מצבות משפחתיות, מצבות מכפלה

   

   

  מה מומלץ לכתוב על מצבות מכפלה משפחתיות


  בעת הנצחת מספר בני משפחה על מצבה משותפת, חשוב לכלול את הפרטים המשמעותיים אודות כל אחד מהנפטרים. מומלץ לציין את שמם המלא, תאריכי הלידה והפטירה, וכן את הקשר המשפחתי שלהם (הורים, ילדים, אחים וכדומה). ניתן גם להוסיף תארים מכובדים או שמות חיבה שהיו שגורים בפי המשפחה. בנוסף לפרטים הבסיסיים, ניתן לשלב על גבי מצבות מכפלה ציטוטים, פסוקים או משפטי הנצחה המבטאים את אהבת המשפחה ואת הערכים שהיו חשובים ליקיריהם. אפשר להזכיר תחביבים, מקצועות או תכונות ייחודיות של הנפטרים, ובכך לחלוק עם העולם מי היו האנשים המיוחדים הללו.

   

  לסיכום


  אובדן בני משפחה קרובים הוא טרגדיה קשה מנשוא, המותירה אותנו שבורים ואבלים. בעת כזו, בחירת מצבה משפחתית ראויה ומכובדת היא חלק חשוב בתהליך ההתמודדות והריפוי. חברת אדם ואבן מבינה את הכאב והקושי שאתם חווים, ומחויבת ללוות אתכם ברגישות ובמסירות בתהליך בחירת ועיצוב המצבה המשפחתית. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה או בקשה, ולהרגיש בנוח לשתף אותנו בסיפוריכם ובזיכרונותיכם על יקיריכם. הצוות שלנו ילווה אתכם צעד אחר צעד ברגעים קשים אלה, ויסייע לכם למצוא נחמה ושלווה בהנצחה מכובדת של בני משפחתכם.

  צרו איתנו קשר או השאירו את פרטיכם, ואנו נדאג לכל השאר.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
   מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

    ענקית קידום האתרים
    חייגו עכשיו וואטסאפ צור קשר
    דילוג לתוכן