להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד
  הגעתם לאדם ואבן בניית מצבות אומנותיות

  בחירת מצבה

  כיצד בוחרים את סוג האבן ואת העיצוב למצבה?

  בחירת מצבות היא דבר חשוב, דרכה מעבירים באופן מסוים את האופי של הנפטר ומשאירים לו כך חלקה בארץ שתנציח אותו ותזכיר את מהותו. זה בא לידי ביטוי באלמנטים, בכיתוב ובתמונות שעל המצבה. מרכיבים אלה כמכלול מייצגים את האהוב שנפטר ומעניקים גם למשפחה אפשרות להתאחד איתו באופן רגשי ככל האפשר, ומעניקים לקרובים ולמכרים זווית נוספת ומבארת.

  קיימות דרכים רבות לתכנן את המצבה. למשל ניתן לבחור מאיזו אבן היא תהיה בנויה, באיזה גוון היא תיצבע, ניתן לשלב בה תמונות רבות או תמונה אחת גדולה או לקשט את הסביבה בפרחים ססגוניים.

  בחירת סוג אבן

  רבים בוחרים עבור יקיריהם שנפטרו, במצבות שיש. ישנו שיש בשם "שיש חברון", זוהי אבן גירית קשה המגיעה בגווני לבן וקרם. אבנים נוספות שקיימות הן אבן סלייב ירושלמית, סלע יפתח, אבני בזלת, ואבן גרניט הקיימת בגוונים אפורים, שחורים, אדומים, תכולים או אפורים. האבנים הנפוצות ביותר למצבות הן שיש ואבן גרניט. חשוב לציין כי ניתן לעצב את המצבה גם באופן אישי בעזרת חומר טבעי, אבל אסור לעבור את גובה המצבה הנהוג בבתי קברות והוא 80 ס"מ.

  חשוב לשים דגש על סוג האבן מבחינת איכותה לטווח הארוך ולא רק מבחינה כלכלית או חיצונית ואסתטית. למשל גם אם השיש הירושלמי נראה טוב יותר בעיניכם משיש חברון או מאבן ירושלמית, יש לדעת כי שיש טורקי נשמר טוב יותר, מחזיק מעמד לתקופה ארוכה ושומר על הברק שלו. בבסיס המצבה הסטנדרטי ניתן להוסיף עיטורים שונים ומעניינים. למשל יש המוסיפים כדים, פרחים, ציפורים וסמלים מאבן. ישנה אפשרות להוסיף אלמנטים גם מחומרים אחרים, כמו מתכת או קרמיקה.

  כיתוב מצבות

  על המצבות נהוג לכתוב מלל על הנפטר. בדרך כלל כותבים משהו סטנדרטי וקצר המאפיין אותו ומנציח את זכרו. תפקיד המילים הוא לתת איזושהי נגיעה מחיי הנפטר לקרובים ולמשפחה. חלק מהכיתוב המופיע על המצבות הוא קטעי שירים או אף ציטוטים מלאים משירים, קטעים מברכות, פסוקים מהתנ"ך ועוד.

  ניתן לחקוק את המילים בדרכים שונות. למשל, אפשר לעשות זאת עם אותיות ברונזה בפעולת גימור וליטוש. את הכיתוב ניתן להוסיף על החלק התחתון של המצבה או על החלק העליון. הכיתוב על המצבות קיבל את המונח "מצבות מדברות" – מצבות המספרות על הנפטר פרטים נוספים, מעבר לפרטים היבשים המופיעים באופן סטנדרטי על כל מצבה.

  סיוע מחברה הבונה מצבות

  חברה המתעסקת בבניית מצבות מעניקה ללקוחותיה ולמתעניינים אפשרויות ואמצעים רבים על מנת לבחור את המצבה המתאימה ביותר עבורם. למשל היא תסייע בפתרון שאלות כמו מהן העלויות של מצבה אישית או זוגית, מהם החומרים המומלצים והאפשריים לבניית מצבה, כיצד מתבצע הכיתוב על המצבה, מה כדאי לרשום על המצבה, ועוד. חברות אלה מעניקות מידע גם על חידוש ושיפוץ מצבות, אופן אחזקת הקברים, ועוד.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
   מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

    ענקית קידום האתרים
    חייגו עכשיו וואטסאפ צור קשר
    דילוג לתוכן