להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד
  הגעתם לאדם ואבן בניית מצבות אומנותיות

  מצבות מעוצבות

  מצבה מעוצבת

  עיצוב מצבות נהיה מקובל יותר ויותר בארץ. רבים מחליטים להנציח את קרוביהם ע"י מצבה מעוצבת או אומנותית.

  המנהג שבו אנו קוברים את יקירינו ומעמידים מעל חלקת הקבר מצבת הנצחה לזכר המת אינו חדש ושורשיו נעוצים בשחר ההיסטוריה. אך יחד עם זאת, בשנים האחרונות ניתן לזהות מגמות חדשות גם בתחום של עיצוב מצבות ובהן משפחות המבקשות למעשה ליצור מצבה ייחודית ומקורית, שלא תהיה זהה ואף דומה למצבה הסמוכה בבית הקברות. מי שיבקר כיום בבתי הקברות, בייחוד אילו הפרטיים, יגלה מגוון רחב של מצבות מעוצבות בצורות, בגדלים ומחומרים שונים וכל אחת מהן היא למעשה אנדרטת הנצחה חד פעמית.

  בלא מעט מן המקרים אין לנו חופש מוחלט לבחור מצבה מעוצבת, ייחודית ומקורית וזאת משום שברוב בתי הקברות הציבוריים בישראל ובוודאי באילו המנוהלים על ידי החברה קדישא, ישנם חוקים ותקנות שנועדו להוביל לכך שכל הקברים יהיו זהים ואחידים ולכן מראש אנו כפופים לגודל מצבה, סוג אבן ולעתים גם כיתוב מצבות מסוים. בתי הקברות שכן מאפשרים חופש בעיצוב ובבחירת מצבה ייחודית הם בתי הקברות הפרטיים הממוקמים ומנוהלים לרוב בקיבוצים או במושבים.

  על מנת להבין עד כמה חופש יש לנו ליצור מצבה מעוצבת וייחודית, חשוב לברר מול הנהלת בית הקברות האם ישנם חוקים או תקנות המגבילים אותנו בבחירת אלמנט כזה או אחר למצבה ובמידה ואין כזה, ניתן לגשת לעיצוב המצבה. למעשה עיצוב מצבה הוא שונה מעיצוב מכל סוג אחר שכן הוא אינו נועד להתאים את עצמו לסגנון עיצובי או טרנד אופנתי, אלא חשוב לנו ליצור עיצוב שישקף את אופיו של הנפטר, את האדם שהיה, הדברים שאהב ואת המשמעות הרבה שהייתה לו בחיינו.

  בעוד שהמצבות הסטנדרטיות עשויות אבן חברון פשוטה שמקורה בהרי ירושלים, מצבות אומנותיות ומעוצבות לרוב עשויות מחומרים יוקרתיים יותר כמו מצבת אבן גרניט המיובאת מחו"ל ויכולה להגיע במספר גוונים וצבעים וגם במגוון של גימורים, בין אם מצבה מלוטשת וחלקה ובין אם מצבה מחוספסת וטבעית. חשוב גם לזכור כי ההבדל בין סוגי החומרים משפיע באופן מהותי על מחיר המצבה ובעוד שמצבה סטנדרטית יכולה לעלות כ- 6,000 שקלים, מצבה אומנותית ומעוצבת יכולה לעלות גם יותר מ- 10,000 שקלים.

  אדם ואבן: מצבות מעוצבות

  על מנת ליצור מצבה ייחודית באמת שתשקף את האדם האהוב שנפטר, ניתן ראשית לתאר בפני חברת המצבות איזה מסר או אופי היינו רוצים להעניק למצבה. אחד הייחודים של מצבות מעוצבות הוא שבניגוד לאלו הסטנדרטיות העשויות משטח אבן אחיד, במצבה מעוצבת ניתן לשלב כמה סוגי אבנים ולמעשה להניח סלע טבעי באופן אופקי וסלע טבעי נוסף באופן מאונך ולחבר בניהם וסביב האבנים שותלים צמחייה וכך מקבלים חלקת קבר ירוקה וייחודית.

  אפשרות נוספת בעיצוב מצבות הוא יצירת מצבה בצורה מסוימת ובעלת משמעות וכך לדוגמא משפחות רבות בוחרת לעצב את המצבה בצורת לב כאות אהבה ואחרים בוחרים בצורה על פי תחביביו או אופיו של המת. כיום אם אנו רואים מצבה ועליה צורה של סירת מפרש או הגה של אונייה, אנו יכולים לנחש כי אותו אדם בוודאי אהב את הים או עסק במקצוע הקשור לים ולמעשה דרך עיצוב המצבה אנו יכולים לספר את סיפורו של המת לכל אדם שיעבור בבית הקברות.

  אלמנט נוסף שמשפיע על המראה הסופי של המצבה הוא כמובן הכיתוב, ובכל נוסח שלא נבחר עלינו לבחור גם בסוג האותיות כאשר במידה ובחרנו במצבה ייחודית מאוד, עשויה סלע טבעי או בעלת צורה מקורית, ניתן יחד עם זאת להשתמש בסוג הסטנדרטי של האותיות שהוא חריטה וצביעה בשחור, על מנת לא ליצור מצבה עמוסה מדי. כמובן שישנה גם אפשרות לבחור בכיתוב בולט עשוי אבן או ברזל, אך בכל מה שלא נבחר חשוב לקחת בחשבון גם את תחזוק המצבה לאורך זמן ולהבין כי מצבות מיוחדות ואומנותיות לרוב גם ידרשו יותר תחזוקה לאורך השנים, על מנת לשמור עליהן כעל מקום ההנצחה הראוי אותו ביקשנו ליצור.

  מצבות מעוצבות

  מצבות מעוצבות הן חד משמעית לא פחות מיצירות אומנות. בדיוק כמו ציור מרהיב, צילום יפיפה או תכשיט עוצר נשימה ואף יתרה מכך, משימת פיסול המצבה המעוצבת לרוב תהיה קשה יותר. כאשר מדובר באבן או סלע לא ניתן לחזור אחורה ולתקן. שלא כמו ברישום או ציור בהם ניתן למחוק או לצייר על, צילום אשר אפשר לערוך בעזרת תוכנות כאלו ואחרות או תכשיטים אשר אפשר להתיך ולעצב מחדש, ברגע ששוברים חלקים מאבן לא ניתן יהיה לתקן. אם כן, לצורך עיצוב המצבה נצטרך לפנות לבעל מלאכה עתיר ידע ולמוד שנים אשר יש בו מעוף, יצירתיות איכותית, כישרון וכמובן – ידיים טובות.

  דברים שיש לדעת על בחירת חברה לבניית מצבות מעוצבות

  לרוב, הבשורה המרה על פטירתו של קרוב מכה אותנו בתדהמה. מפאת ההפתעה, רבים נכנסים לסחרור ולא יודעים מה עליהם לעשות בתכנון התהליך של הבאת הנפטר למנוחת עולם. לפניכם כמה עצות על מנת לעשות לכם קצת סדר בבלגן שבתקווה יקלו עליכם:

  • יש לכם זמן: רבים מקבלים החלטות שגויות בתכנון תהליך הקבורה והתקופה שלאחריה מפני שהם חסרי ידע וניסיון. כאשר מדובר בחברה מקצועית עם ניסיון בחירתן של מצבות מעוצבות יכולה להתקבל גם במהלך ישיבת השבעה על המנוח. החברה תצטרך אמנם בלוח זמנים צפוף מרגע ההזמנה ועד גילוי המצבה ביום ה – 30 לפטירת המנוח, אך בעל מלאכה איכותי יידע לתת מענה בזמן קצר מבלי שהדבר יבוא כמובן על חשבון איכות העבודה.
  • בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות יש לכם אפשרויות בלתי מוגבלות לעשות חקר שוק מעמיק, לבקש המלצות, לקרוא ביקורות ולראות עבודות של מספר חברות באתרי האינטרנט שלהם.
  • חשוב ביותר לוודא שהחברה אשר את שירותיה תרצו לרכוש תהיה בעלת רישיון והיתר קבורה מחברא קדישא, ללא אלו לא ניתן יהיה לקבור את המנוח בבית קבורה יהודי.

  אם כן, אנו למדים כי בעזרת תכנון נכון, ללא לחץ ועם חשיבה בריאה ניתן לעבור את התהליך הקשה ולהביא את המנוח לקבורה מכובדת ומרשימה על מנת שכך יישמר זכרו.

  שילוב של יחס אישי, ניסיון ואיכות

  חברת 'אדם ואבן' בונה מצבות מעוצבות כבר למעלה מ – 19 שנים. רוני קורש הבעלים והמייסד הקים את החברה כאשר באמתחתו היה כבר ניסיון רב בתור פסל, צייר, מעצב תכשיטים ויוצר של אומנות שימושית. הניסיון והידע שצבר הביאו אותו לרמת אמן בתחום וכל עבודה שלו היא ייחודית המעניקה לנפטר את הכבוד הראוי להנצחת שמו. נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או התייעצות. שנדע רק שמחה.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מצבות מעוצבות בהתאמה אישית

   עיצוב מצבות נהיה מקובל יותר ויותר בארץ. רבים מחליטים להנציח את קרוביהם ע"י מצבה מעוצבת או אומנותית. המנהג שבו אנו קוברים את יקירינו ומעמידים מעל חלקת הקבר מצבת הנצחה לזכר המת אינו חדש ושורשיו נעוצים בשחר ההיסטוריה. אך יחד עם זאת, בשנים האחרונות ניתן לזהות מגמות חדשות גם בתחום של עיצוב מצבות ובהן משפחות המבקשות למעשה ליצור מצבה ייחודית ומקורית, שלא תהיה זהה ואף דומה למצבה הסמוכה בבית הקברות. מי שיבקר כיום בבתי הקברות, בייחוד אילו הפרטיים, יגלה מגוון רחב של מצבות מעוצבות בצורות, בגדלים ומחומרים שונים וכל אחת מהן היא למעשה אנדרטת הנצחה חד פעמית. אם עד לפני 20-30 שנה, רובם המוחלט של הישראלים בחרו במצבות סטנדרטיות לקבורת יקיריהם, הרי שכיום מצבות מעוצבות הפכו לנפוצות ומבוקשות יותר ויותר. בחברת "אדם ואבן" יכולים לייצר עבורכם כל מצבה שתרצו מבחינה עיצובית, ולהלן כמה מהדוגמאות היותר מיוחדות שממחישות זאת.

   מה מייחד מצבות מעוצבות לעומת מצבות רגילות?

   ההבדל בין מצבה מעוצבת למצבה פשוטה טמון במספר פרמטרים מרכזיים המשפיעים על הנראות הכללית של המצבה ועל תחושת הייחודיות שהיא משדרת. מהם אותם פרמטרים? החומר המרכזי ממנו עשויה המצבה: זהו האלמנט המרכזי בהבדל בין סטנדרטי למיוחד. מצבות שהן מעבר לסטנדרט עשויות, במרבית המקרים, מאבני גרניט מרהיבות אשר נחשבות לאיכותיות במיוחד. גם מצבות עשויות שיש הינן חלק מ"נבחרת העילית" של ענף המצבות, עם עמידות גבוהה, יופי טבעי ומגוון רחב של אפשרויות עיצוב. ניתן גם לשלב בין כמה סוגי אבנים יחדיו וליצור מצבת פסיפס מיוחדת במינה. המוטיבים האמנותיים: מפיחים רוח אישית ומיוחדת במצבה, בד בבד לנראות הכללית שמשתפרת ללא היכר. המוטיבים הפופולאריים מכולם הם פרחים, פרפרים, עננים וכוכבים, יחד עם שלל אלמנטים אישיים מאורח חייו ואישיותו של הנפטר.

   היכן משיגים מצבה מעוצבת?

   מצבות מעוצבות הן חד משמעית לא פחות מיצירות אומנות. בדיוק כמו ציור מרהיב, צילום יפיפה או תכשיט עוצר נשימה ואף יתרה מכך, משימת פיסול המצבה המעוצבת לרוב תהיה קשה יותר. כאשר מדובר באבן או סלע לא ניתן לחזור אחורה ולתקן. אם כן, לצורך עיצוב המצבה נצטרך לפנות לבעל מלאכה עתיר ידע ולמוד שנים אשר יש בו מעוף, יצירתיות איכותית, כישרון וכמובן – ידיים טובות. מצבות מעוצבות הן ההתמחות של חברת "אדם ואבן", דרכה תוכלו להשיגן בהתאמה אישית מושלמת ובאיכות מעולה. תהליך הבחירה דרכנו מתחיל במפגש עם קרובי הנפטר, במהלכו נשמע פרטים לגבי אופיו ומהלך חייו. בהתאם לזאת נדע להתאים עבורו מצבה מעוצבת מיוחדת במינה, שתהווה זיכרון ראוי ומכובד. לפרטים נוספים, ליווי מומחים צמוד ולתהליך מהיר, מקצועי ומלא אמפתיה, אתם מוזמנים לפנות אלינו בדף הקשר או בטלפון שבאתר. בשורות טובות!

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
   מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

    ענקית קידום האתרים
    חייגו עכשיו וואטסאפ צור קשר
    דילוג לתוכן