להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד
  הגעתם לאדם ואבן בניית מצבות אומנותיות

  הנצחה

  הנצחה לנפטר

  בחברה הישראלית הנושא של הנצחה רגיש ומורכב. במדינה שהוקמה על חורבות יהדות התפוצות לאחר תקופת השואה וסופגת מאז הקמתה ועד היום אבדות בנפש במלחמות, קרבות ופעילות איבה – הנושא של הנצחה ושכול נוכח מאוד וזוכה להתייחסות לאומית כמה פעמים בשנה, בנוסף לפעמים שהוא עולה מאליו אל סדר היום הציבורי. יש דרכים שונות לבצע להנציח חללים ויקירים שנפטרו והמאמר הזה יסביר מה ההבדל בין הדרכים השונות.

  הנצחה באמצעות מצבה

  הצוות המקצועי של אתר אדם ואבן, המתמחים בתחום של הנצחה באמצעות מצבות, מסבירים כי הנצחה על-ידי מצבה היא אחת מאפשרויות ההנצחה הנפוצות ביותר עבור אנשים פרטניים שיקיריהם מעוניינים להנציח אותם בכבוד. יש סוגים שונים של מצבות וככל שהן גדולות יותר, עשויות מחומרי גלם יוקרתיים יותר וכוללות כיתוב רב ומהודר, כך המחיר שלהן עולה. ניתן גם לבחור מצבה שגרתית יחסית אך נאה, שהמחירים שלה נוחים יותר. על המצבה חורטים את שם הנפטר, תאריך הלידה שלו ותאריך הפטירה וגם כמה מילים על פועלו ומשפחתו וכך מסייעים להנצחתו.

  הנצחה באמצעות לוח זיכרון

  לוח הנצחה הוא אלמנט המרכז את שמות הנפטרים או הנהרגים באירוע ספציפי אחד. בדרך כלל מדובר על כמות גדולה של אנשים שנרצחו בפיגוע, נהרגו בתאונת דרכים או תאונה צבאית קשה וכדומה. לוח הנצחה מאפשר לחלוק כבוד למספר אנשים בו זמנית, כשבדרך כלל הלוח כולל גם רקע טקסטואלי קצר על מהות האירוע הטרגי והנפטרים כתוצאה ממנו. צוות אדם ואבן מסביר כי גם עלויות של לוח זיכרון עשויות להשתנות בהתאם למאפיינים שלו, אם כי לרוב מדובר בהוצאה משותפת או יוזמה של רשות מקומית או ארגון שבמסגרתו התרחש האירוע הטרגי.

  אפשרויות הנצחה – ניתן להנציח במגוון דרכים נוספות

  מעבר להקמת לוח זיכרון, אנדרטה או מצבה, דרכים נוספות להנצחה הן באמצעות ארגון פעילות מיוחדת לזכר הנפטר, מופע לזכרו, אתר אינטרנט המקדש את פועלו ועוד. כל אלו הן תוספות נפלאות ללוחות זיכרון ומצבות מושקעות והם מסייעים לקרובי הנפטרים להנציח את זכרם בצורה שתשמר אותם בתודעה בצורה מרגשת ונוגעת ללב. אדם ואבן בע"מ הינה חברת בניית מצבות אשר תספק את המצווה האיכותית ביותר.

  להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
  מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

   ענקית קידום האתרים
   חייגו עכשיו וואטסאפ צור קשר
   דילוג לתוכן