להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד
  הגעתם לאדם ואבן בניית מצבות אומנותיות

  מה ההבדל בין מצבת קיר למצבה רגילה

  מצבת קיר, הידועה גם בשם "מצבת סנהדרין", היא למעשה שיטת קבורה בקומות. שלא כמו מצבות אבן טבעית, הניצבות על הקרקע מעל לקבר עצמו, מצבות קיר הן מבנים הכוללים מספר קומות, כאשר בכל קומה שורות של קברים זה לצד זה. שיטת קבורה זו התפתחה כמענה למצוקת הקרקע ההולכת וגוברת בבתי העלמין, במיוחד באזורים הצפופים של הארץ.

   

   

  מאיזה חומרים עשויות מצבות קיר

  מצבות קיר יכולות להיות עשויות ממגוון חומרים, בדומה למצבות רגילות. הנפוצים שבהם הם בטון, שיש ואבן. על גבי החזית של כל קבר במצבת הקיר, ניתן להוסיף את פרטי הנפטר, תאריכי חייו, ולעיתים גם ציטוטים, מילות הספד או סמלים בעלי משמעות. בחלק ממצבות הקיר ישנה אפשרות להוסיף גם תמונה או דיוקן של הנפטר, בדומה למצבות רגילות, אם כי הדבר תלוי בנהלי בית העלמין ובמגבלות הטכניות של המבנה עצמו. 

   

   

  האם בכל בית עלמין יש קבורה בקומות

  למרות שמצבות קיר הופכות נפוצות יותר ויותר, עדיין לא בכל בית עלמין קיימת אופציה זו. מרבית בתי העלמין הוותיקים נוטים להמשיך במסורת הקבורה המקובלת, עם מצבות שיש או אבן המוצבות ישירות מעל הקבר. יחד עם זאת, בשל הצפיפות הגוברת והביקוש הרב לחלקות קבורה, יותר ויותר בתי עלמין חדשים מציעים גם אפשרות של קבורה במצבות קיר, לצד הקבורה המסורתית.

   

  ההבדל בין מצבת קיר למצבה רגילה, באים לקבר

  קרדיט לתמונה: :Image by freepik

   

   

  על המגמה שהולכת ומתפתחת בנושא של מצבות קיר

  בשנים האחרונות, ניכרת מגמה הולכת וגוברת של מעבר לקבורה במצבות קיר, הן מצד הרשויות והן מצד משפחות הנפטרים. הסיבות לכך הן מגוונות, וכוללות חיסכון במקום, התייעלות בניצול שטחי הקבורה, וכן שיקולים כלכליים, שכן לעיתים העלות של חלקת קבר במצבת קיר נמוכה יותר מזו של חלקה רגילה. יש הרואים בכך גם פתרון הולם יותר מבחינה סביבתית, שכן הוא מצמצם את השימוש בקרקע ואת ההשפעה על הנוף הטבעי.

  ישנו פרויקט שמקדמת חברת קדישא, אשר מעיד על השינוי שחל בתפיסת הקבורה. מדובר במבנה עצום ממדים שייבנה מתחת לפני האדמה, ובו קומות רבות שיוכלו להכיל עשרות אלפי חלקות קבר. פרויקט שאפתני זה ממחיש עד כמה האתגר של מציאת פתרונות קבורה הולמים הפך דחוף ובוער.

   

   

  מצבה רגילה – הדרך להנציח את היקרים לכם

  למרות היתרונות הברורים של מצבות קיר, יש עדיין רבים המעדיפים בחירת מצבה מסורתית. עבור משפחות אלו, הקשר האישי והמוחשי עם חלקת הקבר, היכולת לשבת לצד המצבה, לגעת בה ולהרגיש את הקרבה הפיזית ליקיר שהלך לעולמו – כל אלה הם בעלי חשיבות עליונה. לכן, למרות השינויים והחידושים בתחום, סביר להניח שמצבות אבן ושיש רגילות ימשיכו ללוות אותנו עוד זמן רב.

   

   

  אם אתם עומדים בפני הצורך לבחור מצבה ליקיריכם, חשוב להתייעץ עם קבלן מצבות מנוסה ואמפתי, שיוכל לכוון אתכם ולהציג בפניכם את כל האפשרויות הקיימות, הן לגבי סוג המצבה והן לגבי העיצוב והחומרים. זכרו, שבחירת מצבה היא החלטה אישית ורגישה, ועליה להתקבל תוך התחשבות ברצונות המנוח, במסורת המשפחתית ובמכלול השיקולים הרגשיים והמעשיים. אם תרצו להתייעץ או לשמוע עוד על האפשרויות השונות הזמינות לכם, אנו כאן בשבילכם, בכל שאלה ובכל צעד בדרך.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
   מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

    ענקית קידום האתרים
    חייגו עכשיו וואטסאפ צור קשר
    דילוג לתוכן