להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד
  הגעתם לאדם ואבן בניית מצבות אומנותיות

  עיצוב מצבות

  תהליך בחירת עיצוב הולם עבור מצבה לאדם שנפטר – מה משפיע על בחירת העיצוב הנכון?

  אשר אדם קרוב אלינו הולך לעולמו, אחד מתפקידנו כמשפחה הוא לבחור עבור האדם האהוב מצבה ולמעשה לייצר עבורו את חלקת הקבר ההולמת שתהיה ביתו הנצחי. עיצוב המצבה וחלקת הקבורה תלויים בין היתר במסורת, ברצונו של המת, ברצונותיה של המשפחה וגם בתקנות הנקבעות על ידי בית הקברות. בחלק מן המקרים, בתי הקברות המבקשים להשיג אחידות בין הקברים מכתיבים עבורנו את בחירת המצבה, אך במקרים אחרים יש לנו יותר חופש בעיצוב המצבה, כך שתבטא את אופיו ואישיותו של הנפטר.

  בבואנו לעצב מצבה, עלינו לבחור ראשית את האבן ממנה היא תהיה עשויה, והיא זו שתשפיע באופן הדומיננטי ביותר על מראה המצבה. האבן הנפוצה ביותר ליצור מצבות היא אבן חברון שמקורה באזור ירושלים והיא מוכרת לנו במיוחד מבתי הקברות הגדולים והראשיים וגם מבתי העלמין הצבאיים. מצבות נפוצות נוספות הן מצבות גרניט שיכולות גם להגיע בגוונים של שחור או בורדו ומצבות שיש, ובייחוד מצבות שיש טורקי המאופיינות במרקם החלק ובצבע האפרפר.

  מצבות מסוג אבן חברון לרוב מתאימות לאלו המבקשים לשמור על המסורת ולעצב מצבה פשוטה במחיר סביר, אך בשנים האחרונות אנו עדים למגמה שבה יותר ויותר משפחות מבקשות ליצור מצבות מעוצבות וייחודיות.

  משפחות מסורתיות ודתיות לרוב יעדיפו לשמור על המסורת, בעוד שעיצוב של מצבות ייחודיות ושונות נפוץ יותר בקרב משפחות חילוניות המבקשות להעביר דרך המצבה תחושה אישית יותר, מבלי להיות כפופים למסורת כלשהי. מי שאכן מבקש ליצור מצבה השונה מהמצבה הסטנדרטית המוכר לנו, יכול לעשות זאת במספר דרכים, כאשר אחת מהן היא בחירת עיצוב אישי.

  עיצוב אישי של מצבה יכול להיעשות עם החומרים הסטנדרטים של אבן חברון, גרניט או שיש ובו אנו מעצבים את החומר בצורה שונה. כך למשל ניתן ליצור מצבה שתתאים לחוקי בית הקברות ובכל זאת תיצור תחושה אישית. לדוגמא ניתן לבחור במצבה מחומר בעל חספוס או גימור שונה ואומנותי, מצבה שבה החלק העליון מעוצב בצורת לב, יונת שלום, או כל צורה בעלת משמעות ולמעשה גם מבלי ליצור מצבה גדולה וחריגה בגודלה, ניתן לייצר מצבה אומנותית ומעוצבת שאינה זהה לשכנותיה.

  אפשרות נוספת לעיצוב מצבות ייחודיות היא שימוש ושילוב של כמה חומרים, דבר הנפוץ יותר בבתי העלמין הפרטיים שם ניתן לראות שימוש באבן טבעית או באבן מפוסלת המונחת על גבי אדמה שבה ניתן לשתול עציצים או להניחה על גבי אבן מסוג אחר. גם בבתי העלמין הציבוריים ניתן לראות בשנים האחרונות יותר מצבות העשויות חומרים משולבים ובהן אבן גרניט שחורה מונחת על גבי בסיס עשוי אבן חברון או מצבה ובה סלע טבעי מונח על גבי מצבת שיש טורקי. כמו כן, ישנן מצבות כפולות, עבור שני בני זוג, המעוצבות בצורה זהה או תואמות זו לזו.

  מעבר לבחירת החומרים מהם מייצרים את המצבה, אלמנט נוסף המשפיע על עיצוב המצבה הוא הכיתוב וכיום ניתן לבחור בכיתוב סטנדרטי של חריטה וצביעה בשחור וגם אילו המעצבים מצבות גדולות ומפוארות יכולים להישאר עם הכיתוב הפשוט שלא יעמיס יתר על המידה על מצבה מעוצבת מאוד. כיתוב שנחשב לאומנותי ויוקרתי יותר הוא כיתוב בולט אשר לרוב עשוי ברזל ואותו מחברים בדרך מיוחדת אל האבן. בכל כיתוב או חומר שבו בוחרים חשוב לקחת בחשבון את המחיר וכמובן גם את תחזוק המצבה לאורך זמן, שכן מצבות מעוצבות לרוב דורשות יותר עבודת הקמה וגם יותר תחזוקה בעתיד.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
   מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

    ענקית קידום האתרים
    חייגו עכשיו וואטסאפ צור קשר
    דילוג לתוכן