להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד

  הגעתם לרוני קורש בניית מצבות אומנותיות

  מצבות גרניט

  מצבות גרניט מחיר

  מצבות גרניט הן מאוד יוקרתיות, מראן יפה וזו דרך מכובדת להנצחת הנפטר.

  אבן גרניט (ובעברית אבן שחם) היא אבן בגוון כהה יחסית, שניתן למצוא בגווני אפור, חום או אדום. אבן הגרניט משמשת למטרות שונות, ביניהן גם עיצוב מטבחים. אבן הגרניט נפוצה בחלקה הדרומי של ישראל, אבל מצבם של סלעי הגרניט בארץ לא מאפשר שימוש בהם ולכן הגרניט המשמש לעיצוב מצבות מיובא לישראל מאירופה. מצבות גרניט הן מבוקשות מאוד, אך אינן זולות כלל וכלל, ומחיריהן נעים בדרך כלל בין 8,000 ל-10,000 שקלים.

  אם בחרתם להנציח בן משפחה או קרוב באמצעות מצבת גרניט, בפניכם אפשרות הבחירה בין עיצוב מצבת גרניט בלבד, או שילוב של כמה סוגי סלעים. ניתן כמובן לשלב כמה סוגי גרניט במצבה, ובכך ליצור שילובי צבע שיעשו את המצבה ייחודית יותר. עיצוב מצבות קבורה מגרניט נחשב לעיצוב יוקרתי מאוד. אבן זו משדרת כבוד והיא יפה ועמידה ביותר. העמידות של האבן ממנה עשויה המצבה היא קריטריון חשוב בבחירת החומר. מכיוון שהגרניט הוא סלע חזק מאוד, מקובל לבחור בו לבניית מצבות. יתרון נוסף של הגרניט נובע מטבעו של החומר – הגרניט דלה מאוד בנקבוביות ולכן מרקמה אחיד. דבר זה הופך אותה לאבן נוחה לעבודה ויפה למראה.

  בעת עיצוב מצבות גרניט, ניתן לבחור כיתוב שיהלום את צבע הגרניט הנבחר. סלע הגרניט נראה יפה וייחודי גם כשהוא מלוטש אך גם במצבו הטבעי, ואנשים בוחרים פעמים רבות בשילובים של לוח גרניט מלוטש כאשר חלק מן המצבה נשאר בלתי מעובד. עיצוב זה הוא נפוץ מאוד בשנים האחרונות. העבודה עם הגרניט כוללת ליטוש, חריטה, גימורים שונים בעיקר בסגנון חלק, כיוון שיש לה ברק מאוד ייחודי, וכמובן עיטורים ופיסול – הכול לפי טעם המזמין ובהתאמה לאופיו של המנוח.

  מצבות גרניט נחשבות ליוקרתיות המותירות רושם רב. כאשר מדובר באדם קרוב אשר מובא למנוחת עולם אנו כמובן נרצה בשבילו את הטוב ביותר. הגרניט הוא חומר העמיד והטוב ביותר וזהו נתון חשוב מאד, שכן מצבה אמורה להיות הגורם המנציח את המנוח לעד וישנה חשיבות רבה לעמידות החומר בתנאי מזג אוויר קשים ובבלאי עם הזמן. בחורף, המצבה תהיה חשופה לגשמים עזים ורוחות חזקות בעוד שבקיץ תקפח עליה השמש הישראלית הלוהטת. התוצאות במקרים רבים יוכלו להיות עובש ופטריות, כתמים קשים, שחיקה של הכיתוב ואפילו סדקים של המצבה ואי לכך חשובה ביותר תהיה הבחירה בסוג האבן ממנה תהיה בנויה ואבן גרניט היא ללא ספק אחת המומלצות ביותר.

  מצבות גרניט וסוגים נפוצים אחרים

  מלבד מצבות גרניט, ישנם עוד הרבה סוגי אבן אחרים כגון: אבן בזלת, אבן גלילית, אבן יפתח ועוד. אולם, הנפוצות שבסוגי האבן בשימוש בארץ הן גרניט, אבן חברון ושיש תורכי.

  • אבן גרניט: הגרניט הוא סלע גבישי אשר בדומה ליהלום נוצר בשכבות העמוקות של כדור הארץ. האבן מגיעה בכמה סוגי צבעים: אפור, שחור ואדום והיא מאופיינת במראה הגרגירי שכן השם גרניט לקוח מהמילה גרניום אשר פירושה בלועזית הינו גרגיר. היא העמידה, החזקה והיוקרתית שבמצבות ולרוב תצריך תחזוקה לעתים רחוקות.
  • שיש תורכי: שיש עמיד וחזק מאוד המיובא מהאי מרמרה בטורקיה. השיש מגיע בגוונים כחלחלים אפרפרים עם פסים טבעיים בגווני אפור. גם שיש תורכי כמו מצבות גרניט מקרין יוקרתיות והדרת כבוד וגם הוא עמיד לאורך שנים רבות.
  • אבן חברון: אבן זו נחצבת בהרי ירושלים והיא עשויה מסלע גיר קשה בגוונים קרמיים לבנבנים וצהבהבים. אבן חברון היא הנפוצה שבין המצבות בבתי העלמין והיא משדרת ממלכתיות מכובדת לנפטר. כמו כן, סוג זה משמש את המצבות הרשמיות לזכר חללי צה"ל וכוחות הביטחון.

  מצבות גרניט שחור/אדום/אפור/כחול ועוד….

  לדעת לקבל את העצה הנכונות

  זו כבר השנה ה – 19 שאנו בחברת 'אדם ואבן' מלווים משפחות ברגישות בתהליך הכואב. החברה מתמחה בבניה, חידוש ואחזקת מצבות ואנדרטאות. אנו שותפים פעילים בכל תכנון הליך הקבורה, מתאימים את עצמנו לצורכי הלקוח וביחד מתווים חוט מקשר בין עיצוב המצבה והכיתוב עליה בכדי לשמר ולהנציח את רוחו, זיכרונו ומורשתו. פנו אלינו לקבלת יעוץ מקצועי וכמו כן אתם מוזמנים להיכנס לאתר שלנו ולהתרשם משלל הפרויקטים בתיק העבודות שלנו.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מצבות שיש גרניט

   מצבות גרניט נחשבות ליוקרתיות המותירות רושם רב. כאשר מדובר באדם קרוב אשר מובא למנוחת עולם אנו כמובן נרצה בשבילו את הטוב ביותר. הגרניט הוא חומר העמיד והטוב ביותר וזהו נתון חשוב מאד, שכן מצבה אמורה להיות הגורם המנציח את המנוח לעד וישנה חשיבות רבה לעמידות החומר בתנאי מזג אוויר קשים ובבלאי עם הזמן. בחורף, המצבה תהיה חשופה לגשמים עזים ורוחות חזקות בעוד שבקיץ תקפח עליה השמש הישראלית הלוהטת. התוצאות במקרים רבים יוכלו להיות עובש ופטריות, כתמים קשים, שחיקה של הכיתוב ואפילו סדקים של המצבה ואי לכך חשובה ביותר תהיה הבחירה בסוג האבן ממנה תהיה בנויה ואבן גרניט היא ללא ספק אחת המומלצות ביותר. ניתן לבחור מבין מצבות אבן מסוגים רבים אך אין ספק כי מצבות גרניט נחשבות לאיכותיות והמיוחדות שבהן. מצבות אלו מספקות יתרונות רבים למשכילים להזמינן ובחברת "אדם ואבן" תוכלו לקבלן באיכות מעולה.

   היתרונות של מצבות גרניט

   היתרון הבולט ביותר של מצבות מאבן גרניט הוא עמידותן וחוזקן, כך שהן אינן נשברות, אינן משנות את צבען ואינן חדירות למים. אבן הגרניט קשה במיוחד, מה שמאפשר לפסל בה באופן מדוייק, בין אם באופן ידני ובין אם באמצעות מכונות CNC. אבנים אחרות, כגון שיש חברון, אומנם רכות יותר ונוחות לפיסול, אך עם יכולות דיוק נמוכות יותר. מעבר לכך, שאבן הגרניט אינה חדירה למים, היא גם מכילה הרכב מינרלים ייחודי שמבודד אותה מהסביבה מבחינה תרמית. במילים אחרות, האבן אינה מתחממת בקיץ או מתכווצת בחורף ולכן הסיכוי להיווצרות שברים וסדקים עם הזמן אינו גבוה. אבן גרניט "טיפוסית" מגיעה בגווני האפור והשחור, אך בהחלט ניתן למצוא גם אבני גרניט בגווני האדום. טווח רחב זה של צבעים עוזר להכנת מצבות בהתאמה אישית מלאה ללקוח ודרישותיו. בשורה התחתונה, השילוב בין חוזק, עמידות וגמישות עיצובית מאפשר להפיק מצבות באיכות מעולה. הלוחות עצמם מגיעים במגוון רחב של גדלים כך שניתן לתכנן באמצעותם מצבות מיוחדות בכל גודל שהוא, לרבות מצבות זוגיות מעוצבות מיוחדות במינן.

   המקום שלכם למצבת גרניט מעוצבת

   בבחירת מצבות גרניט, עולות שאלות רבות כגון, מהו סוג הגימור הנדרש (חלק או מחוספס) ואלו אפשרויות יישום לבחור עבור הכיתוב (התזת חול, חריטה, צביעה, הדבקה), וכל זאת תוך עמידה מלאה בתנאי מגבלות התקציב. אנו, ב-"אדם ואבן", מתמחים בעבודות אבן וגרניט ובאפשרותנו לבצע כל בקשה מצידכם. יחד נתכנן ונקים עבורכם מצבה מיוחדת שתשקף את אופיו ופועלו של הנפטר ואת רחשי האהבה, הכבוד וההערכה שלכם אליו. לפרטים נוספים צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

   מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

    ענקית קידום האתרים