להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד
  הגעתם לאדם ואבן בניית מצבות אומנותיות

  מצבה עם תמונה

  תמונה על מצבה יכולה להיות דרך נהדרת לבטא געגוע ולהנציח את הנפטר.

  מצבה היא למעשה כבוד אחרון הניתן עבור הנפטר וישמש מעת גילוי המצבה כמקום ציון לקבורתו של המת. זו דרכה של המשפחה לתאר באופן סמלי, במילים ספורות או בתמונה את יקירה המת ולהנציח את הזיכרון הטוב שלהם ממנו. הרצון לעצב מצבה מיוחדת עבור בן המשפחה שנפטר היא צורך מובן: הרצון להבדיל אותו מאלפי קבורים אחרים כי הוא לא כמו כולם, הוא יקר ואהוב עליהם וכחלק מהכבוד שהמשפחה רוצה לעשות עבורו בבניית מצבה, היא רוצה גם להנציח את הייחודיות שהייתה בו בחייו ואת אהבתם והערכתם אל הנפטר.

  בעבר, המגבלות על אופן הכיתוב וצורת המצבה היו מאוד קפדניות ואחידות. יש הטוענים כי ההחלטה נבעה ממקום של כבוד המת שלא תהיה הפרדה חזותית בולטת בין אדם שהיה אמיד בחייו ומשפחתו יכולה לעצב עבורו מצבה יקרה, ולצידו אדם קשה יום שמשפחתו הייתה צריכה להסתפק במה שהיה ברשותה בכדי לתת לו את הכבוד האחרון. כיום המצב שונה ברוב בתי העלמין ואת עניין האחידות בכיתוב, בסוג ובצורת המצבה, ניתן לראות כמעט ורק בבתי עלמין צבאיים.

  הטכנולוגיה המתחדשת ללא סוף פתחה עולם עשיר לעיצוב מצבות בעיבודים שונים ואפשרויות רבות וייחודיות העומדות בפני כל משפחה אבלה להנצחת יקירה המת. העם היהודי מגוון והעלייה לישראל קיבצה אנשים ממבחר ארצות בעלות מנהגים שונים מה שהיווה מכשול בינם לבין ההלכה הדתית, כעניינים הקשורים למנהגי אבלות ועיצוב מצבות. על פי ההלכה היהודית אסור לחרוט תמונת אדם על מצבת אבן שתחתיה קבור המת, כי ביהדות חל איסור ברור להתפלל ולהשתטח בפני פסלים, תמונות או אלילים, ומצבה עם תמונה או מצבה מפוסלת כדמות מפרה את איסור זה. היום חלק מבתי העלמין משתדלים לגלות יותר הבנה כלפי משפחות האבלים ומנהגי האבלות שהביאו עימם מארץ מולדתם, אך עדיין רואה בחומרה מצבות מעוצבות שכאלה. החלופה ההלכתית היא בניית אנדרטה או מצבה במיקום אחר שאינו בבית הקברות ואינו מקום הקבורה של המת במטרה לתת למשפחה להנציח את יקירם באופן שהם רואים לנכון ומבלי להגביל אותם בחומר, צורה או כיתוב.

  איך יוצרים מצבה עם תמונה? את התמונות ניתן לחרוט על גבי המצבה או להדפיס אותן על גבי חרס ולעבד אותן יחד עם אבן המצבה בטמפרטורה גבוהה. הטכנולוגיה כיום מאפשרת לחרוט ולהדפיס כמעט כל תמונה, אבל מקובל לכבד את מעמד בית העלמין ואת ערך הצניעות ולחרוט תמונת פנים ולא את כל הגוף.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
   מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

    ענקית קידום האתרים
    חייגו עכשיו וואטסאפ צור קשר
    דילוג לתוכן