להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד
  הגעתם לאדם ואבן בניית מצבות אומנותיות

  מצבות ואנדרטאות

  פיסול מצבות ואנדרטאות

  אחת הדרכים הויזואליות והנעימות לעין לזכרונו של אדם היא מצבה מפוסלת.

  איש מאיתנו איננו חי לנצח, והמוות של הקרובים אלינו, עם תחושת הכאב הגדולה והעצב שבדבר, הוא חלק מהחיים שלנו. אך כמו בתחומי חיים אחרים בדורנו, גם במנהגי הקבורה יש יותר פתיחות, פחות רשמיות וגם יותר מקום ליצירתיות. מצבות ואנדרטאות הן ציון עבור מי שנשאר בחיים, הדרך שלנו להנציח את האדם שכבר לא איתנו. אנדרטה או מצבה היא דרך ויזואלית ומוחשית לזכור את הנפטר, ומקום מוחשי להגיע אליו לבקר.

  פיסול מצבות וכן פיסול אנדרטאות איננו מתייחס אך ורק לצורת המצבה, אלא גם לסוג וצבע האבן וכן לבחירת האותיות והמילים שייכתבו על המצבה, אשר אמורות לספר משהו על מי שחי חיים מלאים. את היצירתיות שבבניית מצבות ניתן לראות מתהווה בשנים האחרונות והיא מעניקה מענה להנצחה ייחודית. מי שמקים את המצבות האלה הם אמנים בפיסול באבן המתמחים בדיוק בנושא זה.

  יש לא מעט סיבות להעדיף מצבה או אנדרטה מפוסלת ומעוצבת:

  הנצחה ייחודית עבור אהוב שהלך לעולמו. להבדיל ממצבה סטנדרטית, מצבה אומנותית מפוסלת ומעוצבת מחברת אותנו אל הזכרונות המיוחדים עם אדם זה.

  האפשרות לסגור מעגל, כחלק מתחושת הריפוי, כאשר אנו מחליטים על צורת המצבה או האנדרטה והמילים הכתובות בה.

  הרגשה של עשייה עבור הנפטר ושיתוף גם במותו של אדם ולא רק בחייו.

  מקום שיהיה לנו נעים לבקר בו ולא עוד אבן כמו שאר המצבות הסטנדרטיות. מקום אשר יזכיר לנו רגעים יותר נעימים במהלך חייו של מי שהלך לעולמו.

  בשעת כאב בה קרוב הולך לעולמו או לחילופין זמן מה לאחר מכן להנצחתו, מצבות ואנדרטאות נועדו לכך. אלו, נועדו להעביר את המסר הגשמי כמו גם הרוחני שאותו הם ירצו להשאיר לאחר פטירתו. בשעת הצער והכאב עם הידיעה המרה, תכנון ההלוויה, השבעה וכל שאר הדברים מסביב רבים נוטים להתבלבל ולהיכנס ללחץ מכיוון שאינם בקיאים בכל התהליך וחוששים שלא יספיקו להכין את הכל כראוי למעמד. במאמר זה נכתוב בקצרה על סוגי האבן מהן עשויות מצבות.

  מצבות ואנדרטאות – סוגי האבן של המצבה

  בבואנו לבחירת המצבה בה נרצה לטמון את יקירנו, ישנם כמה משתנים כגון התקציב העומד לרשותנו, מראה האבן ועיצובה, הכיתוב על המצבה וכל אלו מתקשרים כמובן לבחירת סוג האבן ממנה תהיה בנויה המצבה. בארץ ישנם שלושה סוגי אבן מהם עשויה המצבה אשר יותר נפוצים ונפרט כאן בקצרה על שלושתם:

  • אבן חברון: הנפוצה ביותר מבין סוגי האבנים וכמו כן גם הזולה שבהן. בעלת צבע קרמי בגוונים בהירים.
  • שיש טורקי: אבן יוקרתית, עמידה וחזקה יותר בגוונים כחולים – אפורים.
  • גרניט: מגיעה בדרך כלל בשלושה צבעים לבחירה – אדום/שחור ואפור. העמידה והחזקה מבין האבנים, אך עם זאת היקרה והיוקרתית ביותר.

  כמה עצות מועילות

  • אל תילחצו, אמנם מצבות ואנדרטאות לוקח מעט זמן להכין ואל תקבלו החלטות פזיזות. בעבודה עם אנשי המקצוע הנכונים העבודה תתבצע בזמן קצר אבל כך שלא תיפגע איכות העבודה.
  • חשוב שתבדקו שלחברה איתה תרצו לעבוד יש רישיון בנית מצבה מטעם "חברא קדישא", ללא היתר שכזה לא תוכלו להקים אותה בבית קברות יהודי.
  • לבסוף, בימינו, עידן האינטרנט והרשתות החברתיות, תוכלו לקבל עצות, לקרוא ביקורות ולראות דוגמאות של עבודות אותן ביצעה החברה.

  אנחנו כאן בשבילכם

  חברת 'אדם ואבן' נוסדה ומנוהל על ידי רוני קורש לפני למעלה מ – 19 שנים. רוני נכנס לעולם של מצבות ואנדרטאות לאחר מות אביו. לפני כן רוני חי את עולם האומנות כפסל, מעצב תכשיטים, צייר ויוצר אומנות שימושית. לחברה ניסיון רב בעיצוב ובניית מצבות מיוחדות תוך כדי ליווי אישי של המשפחה וייעוץ בזמן התקופה הקשה. אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה ואנו נשמח לעמוד לרשותכם. משתתפים בצערכם.

  'אדם ואבן',

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מצבות ואנדרטאות מעוצבות

   אחת הדרכים הויזואליות והנעימות לעין לזכרונו של אדם היא מצבה מפוסלת. איש מאיתנו איננו חי לנצח, והמוות של הקרובים אלינו, עם תחושת הכאב הגדולה והעצב שבדבר, הוא חלק מהחיים שלנו. אך כמו בתחומי חיים אחרים בדורנו, גם במנהגי הקבורה יש יותר פתיחות, פחות רשמיות וגם יותר מקום ליצירתיות. מצבות ואנדרטאות הן ציון עבור מי שנשאר בחיים, הדרך שלנו להנציח את האדם שכבר לא איתנו. אנדרטה או מצבה היא דרך ויזואלית ומוחשית לזכור את הנפטר, ומקום מוחשי להגיע אליו לבקר.  אלפי מצבות ואנדרטאות ברחבי המדינה מהוות הנצחה ראויה ומכובדת לאלו שהלכו לעולמם. חברת ״אדם ואבן״ אחראית על המיוחדות והיוצאות דופן שבהן וגם אתם יכולים להיעזר בה.

   מה מבחין בין המצבות והאנדרטאות השונות?

   ובכן, בראש ובראשונה – החומר המרכזי שהן עשויות ממנו, כשאבני השיש, הגרניט והכורכר נחשבות לאהובות במיוחד, כמו גם הזכוכית והברזל. גם סוג הגימור משמעותי (מלוטש ומוחלק הינם הפופולאריים במיוחד), כשמשמעות גבוהה יש גם לכיתוב אותו תבחרו – החומר ממנו הוא עשוי, הגודל, הצבע, הגופן ועוד. קיימת אפשרות גם להוספת אלמנטים אומנותיים למיניהם דוגמת פרפרים, פרחים ושאר צורות, תמונות ועיצובים צבעוניים.

   מה משך זמן ההקמה?

   הדבר תלוי מאוד במורכבות הבנייה ובמה שקשור לשיטת ההפקה הנבחרת. במידה ומדובר במצבה או אנדרטה שאמורה להיות מופקת בעבודת יד דקדקנית, הדבר עשוי לקחת שבועות ואף חודשים (במקרה של אנדרטה באמת גדולה ומיוחדת). אם ההפקה מתבצעת במכונות אוטומטיות וסקיצות מחשב, הרי שניתן לייצר מצבה סטנדרטית גם בתוך כמה ימים בודדים.

   מדוע חשוב לבחור בחברה איכותית ומקצועית לבניית מצבה או אנדרטה?

   את השאלה הזו כדאי להפנות לאלפי ישראלים שחשבו לתומם שאין חשיבות לעניין, וגילו בדרך הקשה שכשאין את הידע, הניסיון והמקצועיות הנדרשים, התוצאות – בהתאם. המצבה מאבדת מהכיתוב שלה במהירות, מהאנדרטה נופלים חלקים ללא הרף, והצורך בשירותי חידוש לא מאחר להגיע.

   המקום שלכם להפקת מצבה ואנדרטה

   בחברת "אדם ואבן" תוכלו להפיק מצבות ואנדרטאות יוצאות דופן. אנו מתמחים בכל סוגי ההפקה (פיסול בעבודת יד או באמצעות מכונות) ומציעים את כל סוגי החומרים והעיצובים שתרצו. כל שנותר לכם זה לקבוע פגישה ואנו כבר נדאג לכל השאר.

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
   מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

    ענקית קידום האתרים
    חייגו עכשיו וואטסאפ צור קשר
    דילוג לתוכן