להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד
  הגעתם לאדם ואבן בניית מצבות אומנותיות

  מחירי מצבות

  כמה עולה מצבה ומה משפיע על המחיר?

  מצבת קבורה היא דרכה של המשפחה להנציח את בן המשפחה שאיבדה והיא משמשת מקום וסמל לזיכרון וגעגוע. זה אינו רק מקום קבורת הנפטר עבור המשפחה, אלא מקום עלייה לרגל בו אפשר לבוא לבקר ולהתפלל. בהלכה, מצבת קבורה היא מקום המאחד את המשפחה לפחות פעם בשנה גם לאחר הטרגדיה שבמוות.

  הרצון להנציח את הנפטר מלווה בהוצאה לא קטנה. אמנם ביטוח לאומי מכסה את הוצאות הקבורה של הנפטר, אך אינו מכסה אף חלק מבניית המצבה עבורו, כאשר ישנם בני משפחה מדרגה ראשונה של הנפטר. מחירי מצבות נעים בטווח החל מ-1,500 ₪ ועד לעשרות אלפי שקלים כתלות בסוג המצבה, כמות ואופן הכיתוב, הוספת פריטים כמו אזור גינון או מתקן לנרות נשמה ועיצובים מיוחדים על גבי המצבה.

  החומר הפשוט ביותר המשמש לבניית מצבות הוא שיש חברון הנחצב בהרי ירושלים. שיש חברון אמנם נחשבת לאבן יחסית חלשה, אבל בתחזוקה שוטפת נכונה היא יכולה להחזיק שנים ארוכות מבלי להיפגם בתנאי האקלים ולהיסדק. מצבות שיש חברון נפוצות באתרי קבורה צבאיים ברחבי הארץ. מצבות גרניט לעומת זאת הן מצבות יקרות יותר אך נפוצות לא פחות. גרניט היא אבן טבעית המחזיקה שנים ארוכות בתנאי אקלים קשים ללא תחזוקה שוטפת. מחירי מצבות גרניט נעים החל מ-3,000 ₪ – מחיר הכולל עד 50 תווים לכיתוב, כשכל תוספת תו בחריטה או בהדבקה מהווה תוספת מחיר כמו גם עיצוב שונה של גודל התווים, גודל המצבה ותוספות אחרות הן בתוספת עלות הנקבעת על פי החומרים הנבחרים (עץ, פלדה, אבן, זכוכית), כמות החומר ועלות העבודה הכרוכה.

  מצבות אינן רק לקבורה אלא גם לזיכרון: אנדרטאות, הבאות להנציח באופן פומבי יותר לכלל הציבור אישים חשובים או חללי מערכות הצבא והביטחון בדרך כלל. מצבות זיכרון בדרך כלל גדולות יותר ממצבות קבורה ונותנות יותר דגש אומנותי בהנצחת הנפטרים, דבר המתבטא בבחירת חומרים ועיצוב האנדרטה עצמה. מצבת זיכרון מעוצבת פשוטה יחסית מחומרים מקומיים כמו זכוכית ושיש מדומה מתחילה מ-10,000 ₪ ויכולה להגיע גם למאות אלפי שקלים למצבות מיוחדות, כתלות בגודלה ובכמות העבודה הדרושה. כנושא רגיש ללב העם, הרבה אמנים מזדהים עם הטרגדיה שבמוות במילוי תפקיד ותורמים מזמנם ומכישרונם ליצירת אנדרטה במחירים סמליים יחסית אך זה אינו דבר מחייב ונעשה מבחירתם החופשית בלבד ומרצונם לתמוך ולתרום לקהילה.

  כמו בכל תחום אחר, הזול לפעמים הוא היקר – מצבה זולה הבנויה מחומרים לא איכותיים ומסותתת או מעובדת באופן לא מקצועי, לא מחזיקה מעמד זמן רב וגם תחזוקה שוטפת לא בהכרח עוזרת לשמר אותה. חשוב לשים דגש על בחירת איש מקצוע מיומן ומקצועי שיודע לבחור את חומרי הגלם. גם אם המצבה תהיה יקרה יותר אך מחומרים עמידים והעבודה תבוצע היטב – הזיכרון יהיה ראוי ונצחי כמו בלב המשפחה.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
   מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

    ענקית קידום האתרים
    חייגו עכשיו וואטסאפ צור קשר
    דילוג לתוכן