להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד

  הגעתם לרוני קורש בניית מצבות אומנותיות

  הנצחת החייל

  ישראל ידעה מלחמות וקרבות רבים מאז הוקמה בשנת 1948. אותם חיילים שנפלו בגבורה בעת שהם מגינים על הארץ שלנו נקראים חללי מערכות ישראל. מדינת ישראל דואגת להנצחת אותם חיילים בדרכים שונות. בין דרכים אלה נמצא יום הזיכרון לחללי צה"ל. פעם בשנה אנחנו נזכרים בחיילים הנופלים, עולים לקבריהם בבתי העלמין הצבאיים ועומדים דום לכבודם בצפירה כללית הנשמעת בכל הארץ. שירים רבים נכתבו על הלוחמים האמיצים ועל קרבות הדמים שבהם הם נפלו, ואותם שירים עצובים מושמעים באמצעי התקשורת ביום הזיכרון. ברחבי הארץ מתקיימות אזכרות לנופלים ומתקיים טקס ממלכתי בהר הרצל.

  מלבד זאת, הנצחת חיילים נעשית גם ע"י מפעלי תרבות שונים ומוזאונים ברחבי הארץ. דוגמה מרכזית לכך היא ארגון יד לבנים. זהו ארגון שכולו התנדבותי והוא דואג להנצחת זכר הנופלים ולטיפול במשפחות השכולות. מרכזי יד לבנים מקיימים פעילות תרבותית וחינוכית בקהילה, ובכל ישוב בו יש מרכז של יד לבנים, מוצב לוח זיכרון לנופלים של אותו ישוב.

  גם אנדרטאות ופינות זיכרון הן דרכים מקובלות להנצחה של חיילי צה"ל. בגנים רבים ברחבי הארץ, הוקמה אנדרטה לנופלים שהתגוררו באזור. ישנן גם אנדרטאות שהוקמו במקום בו התרחש הקרב בו נפלו החיילים, וקיימות גם אנדרטאות פרטיות, המנציחות את זכרו של חייל מסויים, אך אלה הן נדירות יחסית. בבתי ספר ומוסדות שונים מוקמות פינות זיכרון, ובהן בדרך כלל לוח הנצחה לחיילים הנופלים שלמדו באותו בית ספר.

  הנצחת חיילים ע"י קריאת רחובות או כיכרות על שמם גם היא מקובלת בישראל. במקרה זה, מדובר בנופלים שדרגתם גבוה, מפקדים, ראשי צבא או דמויות מפורסמות כגון טרומפלדור או יוני נתניהו. במקרים אחרים, ניתנים שמות הרחובות כדי להנציח את חללי צה"ל באופן כללי. דוגמה מוכרת לכך היא "עולי הגרדום", שהוא שם רחוב הנפוץ בכמה ערים בארץ.

  כיום, ישנם באינטרנט כמה אתרי הנצחה רשמיים של מדינת ישראל, שהוקמו על מנת להנציח את הנופלים במערכות ישראל. באתרים אלה ניתן לאתר פרטים על כל אחד ואחד מחללי צה"ל, ולקרוא את סיפור חייהם ומותם. כמו כן, אתרים אלה מספקים מידע וסיוע למשפחות הנופלים, אותן משפחות שכולות. האתר אולי הידוע מכל הוא האתר "נזכור את כולם" שהוא האתר הרשמי של משרד הביטחון שהוקם לצורך הנצחת חיילים. בנוסף, קיימים אתרים נוספים כמו האתר לזכר האזרחים נפגעי פעולות האיבה, והאתר לזכר נופלי שייטת 13. הופעתם של אתרים רבים אלה מוכיחה כי הנצחת החייל היא מטרה נעלה בעיני מדינת ישראל ומוסדותיה.

  במדינה שבה משפחות רבות יודעות שכול, ומנגד, עדיין לא שורר בה שלום וחיילנו עדיין נלחמים על מנת לשמור על אזרחי המדינה, הנצחת החיילים היא נושא המעסיק את כלל האוכלוסייה. הילדים מתוודעים לנושא מגיל מאוד צעיר כאשר הם שומעים את הצפירה ביום הזיכרון, וכל אזרחי המדינה מתייחדים עם זכרם של החיילים מידי שנה בטקסים ברחבי הארץ. משפחות הנופלים מקבלות יחס חם ותמיכה מגופים שונים וכמובן דואגות גם הן להנצחת קרוביהן שנפלו בטרם עת.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   הנצחה נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

   מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

    ענקית קידום האתרים