להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד

  הגעתם לרוני קורש בניית מצבות אומנותיות

  הנצחה בישראל

  על מנת להשאיר את זיכרו של אדם שנפטר קרוב אלינו, ישנן צורות שונות של הנצחה, כמו הקמת אתר זיכרון, אנדרטה או מצבה.

  לאחר מות אדם קרוב, חשים רבים געגוע ורצון עז שאותו אדם ימשיך להיות חלק מהחיים. זה כמובן בלתי אפשרי, אולם ניתן בדרכים שונות לשמור את הזיכרון של האדם, והפעולות שנעשות על מנת לעשות זאת מוגדרות כהנצחה וזיכרון. שורש המילה הנצחה הוא נ.צ.ח ומכאן אנו למדים שמדובר בהפיכת זיכרו של הנפטר לנצחי. באופן זה, מתאפשר לנו לקיים את משאלתם של רבים, להיות קרובים אל האדם המת גם לאחר פטירתו.

  הנצחה נעשית בדרכים שונות וכל משפחה או אדם בוחרים לעצמם את הדרך המתאימה ביותר בשבילם להנציח את זכר קרוביהם. דרכים נפוצות הן הקמת אתרי הנצחה או לוח הנצחה, כתיבת שירים או יצירה אמנותית, חוברת זיכרון, נתינה של תרומה לקרן כלשהי או למוסד חברתי, הקמת גינות זיכרון, טיול לזכר הנפטר ועוד ועוד. כיום מקובל מאוד גם לבנות אתר זיכרון באינטרנט, המכיל תמונות של הנפטר וכמובן סיפורים על חייו.

  כדי לבחור מהי הדרך המתאימה ביותר עבורכם כדי להנציח את קרוביכם, חשבו על טיב הקשר שהיה לכם עם הנפטר, על אופיו ותכונותיו, מה הוא אהב לעשות ומה היו השיגיו בחיים. נסו להביא לידי ביטוי את השקפת עולמו של האדם היקר לכם בדרך הנצחתו. למשל, אם הנפטר אהב מאוד את הטבע, תוכלו לארגן סדרת טיולים לזכרו, או צעדה. רעיון נוסף יהיה להקים גינת זיכרון להנצחתו במקום שאהב בטבע. כל הדרכים באות בחשבון, אולם לכל משפחה יש את העדפותיה.

  פעמים רבות שומעים על אדם בעל ממון שנפטר ולאחר מכן החליטה משפחתו לתרום כמות נכבדה מנכסיו למטרות אשר היו חשובות בעיני אותו אדם: מלגות להשכלה גבוהה, לאגודה למלחמה בסרטן, לחיילי צה"ל או לעמותות שונות התורמות לחברה בישראל. ישנם גופים רבים מספור אשר זקוקים לעזרה שכזו, ולאחר התרומה הם יציגו את שם הנפטר ומשפחתו על לוח התורמים של אותו ארגון.

  משפחות רבות מבקשות להנציח את קרוביהן ע"י לוח זיכרון. לוח זיכרון או לוח הנצחה הוא לוח המרכז את שמותיהם של אנשים שנפטרו באירוע אחד או בהקשר מסוים. למשל לוח הנצחה לנופלים במלחמות ישראל, או לוח זיכרון להרוגי תאונות הדרכים. רישום שמו של הקרוב בלוח זיכרון מאפשר את הנצחת הזיכרון שלו תוך כדי נתינת מידע על הרקע למותו, ויש הרואים בכך תוספת כבוד. לוחות הנצחה נתלים פעמים רבות על קירות בתי כנסת או מוסדות שונים. ניתן למצוא לוחות הנצחה וזיכרון מקוונים גם באינטרנט.

  בישראל, קיימים אתרי הנצחה רבים. רובם הם אתרים להנצחת החייל, אולם ישנם גם אתרי הנצחה להרוגים בפיגועים ואתרי הנצחה לניספים בשואה. המדינה שלנו רווית שכול ולכן כמעט בכל אתר אנו נתקלים באנדרטאות או לוחות זיכרון. אנשים המגיעים לאותם אתרים נוהגים להניח זרי פרחים או אבני זיכרון. במקרים מסוימים מדליקים גם נרות זיכרון לזכר המתים.

  מצבות גם הן דרך להנציח את קרובינו. כל אדם שנפטר ונקבר בבית עלמין, ניתן להציב מצבה על קברו והיא משמשת זיכרון לאותו אדם. המצבה מכילה פרטים על שנות חייו, שמו ומשפחתו של האדם הנפטר ולכן היא למעשה מנציחה את זכרו. משפחת הנפטר בוחרת כיצד להנציח אותו באמצעות המצבה, וניתן לעשות זאת בדרכים מגוונות. בחירת המצבה שונה ממשפחה למשפחה: ניתן לבחור בסוגי סלעים שונים, עיצוב שונה ושימוש בחומרים נוספים מלבד אבן. גם הוספת כיתוב מצבות על המצבה תורם להנצחת המת בדרך ייחודית, ובצורה זו נותנים עוד פרטים על אופיו וחייו של האדם שהלך לעולמו.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   הנצחה

   הנצחה נעשית בדרכים שונות וכל משפחה או אדם בוחרים לעצמם את הדרך המתאימה ביותר בשבילם להנציח את זכר קרוביהם. דרכים נפוצות הן הקמת אתרי הנצחה או לוח הנצחה, כתיבת שירים או יצירה אמנותית, חוברת זיכרון, נתינה של תרומה לקרן כלשהי או למוסד חברתי, הקמת גינות זיכרון, טיול לזכר הנפטר ועוד ועוד. כיום, מקובל מאוד גם לבנות אתר זיכרון באינטרנט, המכיל תמונות של הנפטר וכמובן סיפורים על חייו. הצורך בפעולת הנצחה לזכרם של אנשים שנפטרו או אירוע חשוב שהתרחש, נחשב לדבר שכיח ביותר. ישנן דרכים רבות לבצע זאת, ואנו בחברת "אדם ואבן" מאפשרים לכם לבצע את ההנצחה בצורה ייחודית – ובהתאמה אישית מושלמת לאופיו של הנפטר.

   אילו סוגי הנצחה קיימים?

   כאמור, ישנם תרחישים רבים אשר ניתן להנציח בדרך כזאת או אחרת, בין אם מדובר בהנצחה של אדם מסויים שנפטר, ובין אם בהנצחת מאורע היסטורי. פעולת ההנצחה יכולה להתבצע בכמה אופנים ולכלול את אחת או יותר מהאפשרויות הבאות: מצבות משמשות בדרך כלל להנצחת אדם אשר מזמין העבודה היה קרוב אליו. ניתן לציין בתור דוגמא את מצבות הנפטרים בבתי הקברות. אנדרטה משמשת על מנת להנציח אדם חשוב וידוע, כמו גם אירועים היסטוריים. האנדרטה היא מעין פסל סביבתי, שיכול להיות מופשט או כזה הכולל מידע מפורט אודות האדם ו/או המאורע. במקומות ציבוריים נהוג להציב לוחות שנושאים את שמם של אנשים חשובים הקשורים אליהם, או מאורעות שהתרחשו בהם. לדוגמא, ניתן למצוא לוחות זיכרון שנושאים שמות של תורמים בבתי חולים, לוחות זיכרון שמשמשים בבתי כנסת ולוחות שמציינים מידע חשוב במוזיאונים ואתרים אחרים.

   אלמנטים להנצחה – איך לבחור נכון?

   כדי לבחור מהי הדרך המתאימה ביותר עבורכם כדי להנציח את קרוביכם, חשבו על טיב הקשר שהיה לכם עם הנפטר, על אופיו ותכונותיו, מה הוא אהב לעשות ומה היו השיגיו בחיים. נסו להביא לידי ביטוי את השקפת עולמו של האדם היקר לכם בדרך הנצחתו. למשל, אם הנפטר אהב מאוד את הטבע, תוכלו לארגן סדרת טיולים לזכרו, או צעדה. רעיון נוסף יהיה להקים גינת זיכרון להנצחתו במקום שאהב בטבע. כל הדרכים באות בחשבון, אולם לכל משפחה יש את העדפותיה. בבחירת אלמנט ההנצחה המתאים, צריך להתחשב בין היתר גם בגורמים הבאים: מאלו סוגי חומרים יבנה אלמנט ההנצחה? (אבן, שיש, סלע וכו'), מאלו סוגי חומרים יבנה אלמנט ההנצחה? (אבן, שיש, סלע וכו'), אלו גימורים תרצו ליישם? (ליטושים, צביעה וכו'), האם האלמנט יהיה ממוקם בתוך או מחוץ למבנה? (הדבר חשוב מבחינת עמידות). התשובות על שאלות אלו יעזרו בהחלטה לגבי החומרים הנדרשים לעבודה ועל דרך הייצור והיישום שלהם.

   מנציחים באהבה

   אנו, בחברת "אדם ואבן", מאמינים שכל פרויקט הנצחה חייב להתבצע בצורה שתואמת את צרכי הלקוחות באופן מושלם. בהתאם לזאת, אצלנו כל מצבה, אנדרטה או לוח זיכרון מתוכננים ויוצאים אל הפועל רק לאחר שיחה וקבלת פרטים מלאים מכם אודות הנפטר או המאורע. בחברת "אדם ואבן" מאפשרים לכם לבצע את ההנצחה בצורה ייחודית – ובהתאמה אישית מושלמת לאופיו של הנפטר. לקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר. נשמח לעמוד לשירותכם משלב התכנון ועד ההקמה בפועל.

   עיצוב אנדרטאות

   הנצחה נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

   מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

    ענקית קידום האתרים