להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד
  הגעתם לאדם ואבן בניית מצבות אומנותיות

  אתרי הנצחה

  נהוג להקים אתרי זיכרון והנצחה עבור חללי צה"ל, הרוגי תאונות דרכים או פעולות איבה, אולם ישנם גם אתרי הנצחה פרטיים.

  אתר הנצחה הוא בדרך כלל אנדרטה או גלעד הממוקמים בגינת זיכרון, שהיא גינה ציבורית או חלק מפארק. בישראל קיימים הרבה אתרי הנצחה לחללי צה"ל כיוון שהנצחת החייל היא חלק מחובתנו החברתית, אולם ישנם גם אתרי זיכרון פרטיים המוקמים ע"י משפחותיהם של אנשים שנהרגו בתאונת דרכים או נרצחו. חלקם של אתרי ההנצחה מנציחים מספר רב של חיילים או כמה בני אדם, וחלקם הוקמו עבור אדם אחד.

  אתר זיכרון מכיל בדרך כלל אנדרטה מפוסלת או פסל כלשהו ובמקרים אחרים מציבים לוח הנצחה ועליו שמות המתים שלזיכרם הוקם אותו אתר. הגלעד או האנדרטאות ממוקמים בדרך כלל במקום שבו נהרגו החיילים, או לחלופין במקום שבו קרתה תאונת הדרכים. במקרים אחרים, מציבים את אתרי ההנצחה במקומות גבוהים, כדי לתת להם כבוד ולהבליטם לעיני כל. פעמים רבות, מקימים אנדרטאות גדולות במיוחד, בעיקר במקרים של הנצחת מנהיגים או אתרי זיכרון לחללי מערכות ישראל. מבנה האנדרטאות וצורתן הם בדרך כלל סימליים וקשורים לחייהם או לדרך מותם של הנפטרים. שמותיהם של אותם אנשים מוזכרים על לוחות זיכרון בסמוך לאנדרטה או עליה.

  בישראל, הוקמו במהלך השנים הרבה אתרי זיכרון לקורבנות השואה. המוכר ביותר מבין אתרים אלה הוא מוזיאון יד ושם. במתחם זה, הנמצא בירושלים, פועל ארגון יד ושם להנציח בצורות שונות את הניספים בשואה. לשם כך הוקם למשל אתר הנצחה בשם "יד לילד", לזכר כל הילדים שנרצחו ע"י הנאצים.

  אתרי הנצחה באינטרנט

  כיום, מקובל להקים אתר הנצחה ברשת, שיתרונותיו רבים. ראשית, ניתן להגיע אליו מכל מקום, ואין צורך בנסיעה ממושכת, ושנית, אתר אינטרנט מאפשר נפח רב עבור תוכן כמו סיפורים ותמונות המתארים את חייו של הנפטר. גם כאן, ניתן למצוא אתרי הנצחה פרטיים, שניתן להקימם עבור כל אדם שהלך לעולמו, וישנם אתרי הנצחה ממלכתיים עבור חללי צה"ל או עבור הניספים בשואה.

  אתר הנצחה פרטי מכיל בדרך כלל את סיפור חייו של הנפטר, בשילוב של תמונות. מקובל לספר מה היו תחביביו של אותו אדם ובמה הוא עסק. באתרי הנצחה רבים, אפשר למצוא שירים או יצירות אמנות פרי עטו של המת, או כל דבר אחר שבני המשפחה מצאו לנכון לייצג באמצעותו את אופיו ופועלו של הקרוב שנפטר. אתרים אלו מעוצבים בצורה מאופקת, והעיצוב גם הוא משקף פעמים רבות את העצב על מותו של האדם. כאשר מקימים אתר הנצחה ברשת, ניתן להוסיף לו גם ספר אורחים, שבו יכולים הגולשים באתר לכתוב תגובות, כמו זיכרונות שלהם מהנפטר, סיפורים על חייו, הספדים וכדומה.

  אתרי הנצחה כלליים, כמו למשל האתר הרשמי להנצחת החייל, מכילים מידע על שמות המתים ואינפורמציה על יום מותם. אתרים אלה משמשים את כלל הציבור על מנת לשמור על זכר הנופלים.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   הנצחה נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות
   מצבות איכותיות ומרשימות, השאירו פרטים או צלצלו 052-2797554

    ענקית קידום האתרים
    חייגו עכשיו וואטסאפ צור קשר
    דילוג לתוכן