להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד

  הגעתם לרוני קורש בניית מצבות אומנותיות

  ארונות קבורה

  מדוע היהדות אוסרת קבורה בארון?

  היהדות רואה בחיים ערך מקודש ועל פי התלמוד, מי שלוקח את חייו של אחר כאילו הרג עולם שלם, כפי שמי שמציל נפש אחת – כאילו הציל עולם שלם. על פי מנהגי הקבורה ביהדות, כאשר יהודי הולך לעולמו, גופו עובר ניקוי וטיהור ונעטף בבד לבן (תכריכים), פשוט. הכוונה היא שלא ליצור הבדל בין עני לעשיר בדרך אל מקום הקבורה. הגופה מונחת על אלונקה בבית הקברות ועליה מניחים טלית וציצית. על פי הדת היהודית "כי מעפר באת ואל עפר תשוב" – דהיינו חוקי הדת מושפעים רבות מציווי התורה, על פיהם נאסרת קבורה בארון כלשהו, וגופתו של הנפטר מונחת בקבר על האדמה עם הפנים מעלה.

  בנוסף, ישנו איסור למרוח את הגופה בשום חומר אשר יגרום לה סוג של חניטה ואף חל איסור על שריפת הגופה. עוד מסורת אסורה על פי מנהגי הקבורה היהודית הדתית – השכבת הגופה בארון פתוח, לעיני כל. פעולה זו נוגדת את הדת היהודית, היות והיא נחשבת כהבעת זלזול כלפי המת, כאשר מביטים בו אוהביו, אך גם עלולים להביט בו שונאיו ולהפריע את מעבר נשמתו בבטחה לעולם הבא.

  בקבורה צבאית, משתמשים בארון קבורה עשוי מעץ, סגור עם יתדות עץ וקיימים בתחתית הארון חורים, כדי שיוכל החול להיכנס פנימה ועדיין קבורה זו תהיה על פי ההלכה הדתית. על ארון הקבורה יושם דגל ישראל עד להורדתו לחלקת הקבר.

  עד לפני כ-20 שנה, קבורה דתית היתה האפשרות היחידה בישראל, אך בשנים האחרונות ניתן גם על פי חוק, לקבור בטקס קבורה חילוני/אזרחי ואף קיימים בתי קברות חילונים המיועדים למטרה זאת. אם החלטתם לבצע קבורה חילונית, יש לברר האם בית הקברות פועל תחת רישיון. הוצאות הקבורה החילונית כיום יקרים במידה ניכרת מן ההוצאות בקבורה הדתית, אך לעיתים זו אפשרות מתאימה ובחירה של הנפטר או בני משפחתו.

  אם הנפטר ציווה כי ייקבר בטקס קבורה חילוני או אם המשפחה מביעה את רצונה לבצע טקס קבורה חילוני, ניתן לקבור את הנפטר בארון קבורה על פי בחירה. במקרים אלה, הטקס יהיה אזרחי, לפי רצון המשפחה. טקסים אזרחיים יכולים לכלול שירה, קריאה ואף לעיתים ארוחה.

  ארונות קבורה ניתן להשיג גם בישראל ועלותם נעה מ-400 ש"ח לארון קבורה עשוי סיבית, פשוט במראה, כפי שמשתמשים בצה"ל, ועד ארונות העשויים מעץ אגוז או עץ אלון ועלותם מגיעה גם ל-2500 ש"ח. מיותר לציין, כי לא רק סוג העץ הוא שקובע את המחיר, אלא גם העיצוב של הארון וכל תוספת אחרת שהמשפחה מעוניינת להוסיף לארון עצמו. מספר חברות בארץ אף מייבאות ארונות קבורה מיוחדים, על פי דרישת הלקוח.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

   מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

    ענקית קידום האתרים