להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד

  הגעתם לרוני קורש בניית מצבות אומנותיות

  ניקוי מצבות

  לאחר שאדם נפטר מקימים לו מצבה על קברו. המצבה וחלקת הקבר נראים מכובדים לפי בחירתנו ובדרך כלל הקברים החדשים בוהקים ונקיים למראה, על רקע המצבות העומדות בבתי העלמין כבר שנים רבות. נזקי מזג האוויר והזמן שוחקים את המצבה, מצטבר עליה ליכלוך ממקורות שונים ולאחר כמה שנים היא כבר לא נראית כפי שהייתה לאחר חשיפת המצבה. קבר עזוב שאיננו מטופח מכמיר את הלב. משפחות רבות רוצות להקדיש זמן לטיפוח המצבה כדי לכבד את זכר הנפטר, אולם פעמים רבות אין ברשותנו זמן לתחזק את המצבה ואת חלקת הקבר, או שכלל לא נוכל להגיע אל בית הקברות לעיתים תכופות מספיק על מנת לשמר את המצבה במצב טוב.

  במקרים כאלה, ניתן לשכור את שירותיה של חברת ניקוי מצבות. חשוב לשמור על ניקיון הקבר מייד לאחר הקמת המצבה באופן שוטף, על מנת שלא יצטבר עליה לכלוך שלאחר זמן מה יהיה בלתי אפשרי להסירו. רצוי להזמין את שירות הניקיון כמה שיותר מוקדם לאחר הקבורה, ובכך לדאוג שהקבר יהיה תמיד נקי ומטופח.

  מי שמעוניין לעשות את ניקוי המצבה בעצמו, יכול כמובן לבחור גם בדרך זו, וישנם כללים שכדאי לשמור עליהם. כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע כדי להשתמש בחומר המתאים לניקוי מצבה לפי סוג הסלע ממנו היא עשויה. סוג האבן ומרקמה משתנים, ולכל אבן יש חומרים המתאימים ביותר לניקויה. בכל פעם שמשתמשים בחומר כלשהו, רצוי לבחון את ההשפעה שלו על האבן במקום נסתר, ולהימנע משימוש בחומר הגורם לנזק כלשהו או לכתמים על המצבה. בנוסף, צריך להימנע משיטות ניקוי השוחקות את האבן, כמו חומרים ממיסים מסוגים שונים, כדי שלא ייגרם נזק משמעותי שידרוש שיפוץ מצבות נרחב בעתיד.

  ניקוי מצבות נעשה פעם בחודש וחצי בממוצע. טיפול במצבה בתכיפות גבוהה יותר איננו נחוץ, ועלול להיות מיותר. הניקוי נעשה תוך שימוש במים כדי שהקבר לא ייחשף לכמות גדולה מידי של חומרי ניקוי. חברה העוסקת בטיפוח מצבות באופן מקצועי תדע לבצע את העבודה ללא גרימת נזק, תוך שימור מקסימלי של איכות המצבה ויופיה.

  כשאתם באים לבחור חברה לניקיון מצבות, בדקו מהן החברות העובדות בשוק ובקשו המלצות ממכרים שמשתמשים בשירות כזה. כל חברה מציעה שירות שונה במקצת, חלק מן החברות עושות גם פעולות של שימור מצבות ולא רק ניקיון. טיפול כזה כולל שימוש בחומרים שתפקידם לשמור על המצבה מפני נזקי הסביבה. חברות שונות מבצעות את הניקוי בתדירויות שונות, ורצוי לברר מה כוללת חבילת השירות בכל אחת מן החברות בשוק. מחירי ניקוי המצבות גם הם משתנים. מחיר סביר לשירות כזה הוא סביב 100 שקלים בחודש.

  אל תסתמכו על שירות הניקוי של בתי הקברות. אלה דואגים בעיקר לניקוי השבילים ומתחם בית העלמין, אולם אינם אחראים על טיפוח ואחזקת קברים או מצבות. חלקת הקבר של יקיריכם נמצאת באחריותכם, ועליכם להחליט כיצד לעשות זאת על הצד הטוב ביותר.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

   מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

    ענקית קידום האתרים