להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד

  הגעתם לרוני קורש בניית מצבות אומנותיות

  מצבות מדברות

  איך הופכים מצבה למשהו אישי ומיוחד?

  ישנן מצבות ש"מדברות" על האדם הקבור תחתן.

  הכניסה לבית עלמין מלווה תמיד במין משב רוח מצמרר, לוחות אבן ושיש ועליהם שמות ותאריכים. כשבן משפחה נפטר המשפחה הקרובה שאחראית על בחירת המצבה לא תמיד מתפשרת על מצבה סטנדרטית, ורוצה לספר את סיפור חייו של הנפטר ולהוסיף נופך אישי ייחודי להנצחה. בעבר היו המצבות כולן דומות זו לזו בעיקר בגלל יכולת העיבוד המוגבלת של העבודה באבן ובשיש. כיום בזכות הטכנולוגיה המתקדמת אפשר לעבוד עם כל סוגי האבן, השיש ואפילו לשלב בינם לבין חומרים כמו זכוכית ופלדה ולעצב מצבה ייחודית ככל העולה על רוחנו המתאימה לכיס של המשפחה.

  מצבות מדברות הן כינוי למצבות הייחודיות והפחות שגרתיות שנתקלים בהן בבתי העלמין. מצבות הן זיכרון המת עבור אלה שבחיים. מצבה מדברת היא דרך התבטאות עבור המשפחה – שבוחרת לספר את סיפור חייו של הנפטר במשפט המתאר אותו ואת פועלו ולאזכר פרטים מחייו שאינם רק שמו, שם הוריו, תאריך לידה ופטירה כי בעיניהם הוא יותר מעוד מצבת אבן – הוא אבא או אמא, בן או בת שחייהם היו שזורים והמוות הפריד ביניהם.

  עיצוב המצבה עבור הנפטר הוא באופן סמלי המחווה האחרונה כלפיו ולכן משפחות רבות מוכנות להשקיע זמן וכסף בהנצחה ראויה. יש שבוחרים אבן יקרה להראות את עושרו של הנפטר בחייו ויש שבוחרים במצבה עם תמונה כך שההנצחה תהיה עבורם יותר מהכיתוב. למרות מגבלות מסוימות של בתי העלמין והחברה קדישא על עיצוב מצבות, אין סוף לאפשרויות כשזה נוגע למצבות אומנותיות המבטאות צד שהיה חשוב למשפחה להנציח שייזכר גם לאחר מותו של בן המשפחה. במידה ומשפחה מעוניינת במצבה גדולה שאינה הולמת בית עלמין רגיל ומאפילה על מצבות אחרות, קיימת אפשרות להקים בנוסף למצבת הקבורה מצבת זיכרון, אנדרטה, באישור העירייה או המועצה האזורית באזור מוגדר באתר ציבורי שיוקצה לטובת אזכור בן המשפחה. לרוב נתקלים באנדרטאות מסוג זה להנצחת חללי מערכות ישראל שנהרגו בעת מילוי תפקידם מכיוון שהקבורה הצבאית אינה מאפשרת את הבחירה בחומר ובאופן הכיתוב כדי לבטא זיכרון וזו דרכה של המשפחה להנציח ולספר את סיפורו שנגדע בטרם עת.

  לייחוד והעיצוב האישי שבו משתמשים בעיצוב מצבות מדברות יש מחיר – כיתוב מצבות בחריטה או בתבליט ייקר את עלות המצבה בכמה אלפי שקלים. פיסול המצבה בצורה מיוחדת או הוספת פסל כחלק מהמצבה מייקר את עלות המצבה לפחות פי שתיים ממחירה ההתחלתי. מצבות אומנותיות המבטאות משהו ייחודי מטבען יהיו יקרות אך עבור אדם שהיה כה יקר לנו אנחנו מוכנים לשלם מחיר גבוה.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

   מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

    ענקית קידום האתרים