להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד

  הגעתם לרוני קורש בניית מצבות אומנותיות

  מצבות ואנדרטאות ומה שביניהן

  מה ההבדל בין מצבה לאנדרטה?

  האם תהיתם לעצמכם מהו ההבדל בין מצבות ואנדרטאות? אם אינכם יודעים את התשובה לכך במאמר זה נפרט ונרחיב על ההבדלים בין השתיים והיכן כדאי לייצר אותן. חברת אדם ואבן אשר עוסקת בעיצוב אישי של אנדרטאות, לוחות זיכרון, מצבות, פסלים ועוד מסבירה את ההבדלים ופותחת לנו צוהר לעולם ומלואו על העיצוב להנצחת הנפטר.

  רוב האנשים אינם עוסקים בדקויות שבין מצבות ואנדרטאות. אך במדינת ישראל, לצערנו יש הרבה משתיהן. במאמר זה נסביר את ההבדלים לכל מי שרצה לדעת ולא העז לשאול. מצבה – זהו לוח האבן אשר מציבים על הקבר עצמו. המצבה מתארת את הנפטר על ידי ציון דברים אשר רלוונטיים אליו בלבד. למשל, תאריך הלידה והפטירה שלו, משפטים אשר אהב והוקיר במהלך חייו או משפטים שמתארים אותו. כאשר ההתייחסות היא ספציפית לגבי הנפטר. לעומת מצבה אשר מתייחסת לנפטר עצמו אנדרטה היא מעין מצבה המנציחה שמות של קבוצת אנשים ולא אינדיבידואל אחד. אנדרטאות כאלו ניתן לראות במקרים של נפילת חיילים בקרב, שמות נעדרים, הרוגים בפיגועי טרור ואיבה, הרוגים בתאונת דרכים המונית וכדומה. האנדרטה תציין את שמותיהם של אלו שנפלו, את תאריכי הלידה ופטירתם, וציון האירוע שבו נפטרו.

  מאילו אבנים ניתן ליצור אותן?

  מצבות ואנדרטאות ניתן ליצור מכמה סוגים של אבנים: אבן טבעית, אבן חברון, אבן גרניט, אבן בזלת ואבן שיש. לאחר בחירת האבן ניתן לבחור את סוג הכיתוב אשר יופיע עליהן. ישנם סגנונות רבים הכוללים חריטה וצביעה של האותיות, אותיות בולטות, שימוש בחומרי גלם שונים שמהם יוצרים את האותיות כמו קרמיקה, ברזל וכדומה. בנוסף לכל אלו ניתן לשלב גם אלמנטים אשר יזכירו את הנפטרים או מוטיבים מסוימים מחייהם שהמשפחות מעניינות להנציח. יש לקחת בחשבון את העלויות המשתנות של כל דבר ולהתאימן לתקציבכם כמובן.

  יצירות אומנות

  יצירה של מצבה אומנותית או אנדרטה מיוחדת אינה דבר של מה בכך. ידי אומן נדרשות למלאכה כדי להפיק את התוצאה הסופית בשלמות ובדיוק מרבי. חברת אדם ואבן אשר עוסקת בתחום בניית מצבות אומנותיות, אנדרטאות, לוחות זיכרון, פסלים ועוד, תוכל להעניק לכם שפע של מידע וללוות אתכם עד רגע חשיפת המצבה או האנדרטה.

   

   

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

   מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

    ענקית קידום האתרים