להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

  מצבה בעיצוב אישי | אנדרטאות | פסלים | ליווי צמוד

  הגעתם לרוני קורש בניית מצבות אומנותיות

  אחזקת קברים

  כדי שהמצבה לא תישחק, תתלכלך ותיסדק במהלך השנים, צריך לטפח אותה מידי פעם. שירות אחזקת קברים כולל את כל הטיפול הדרוש.

  זמן מה לאחר טקס הקבורה וגילוי המצבה, מגיע שלב שאבלים רבים חווים אותו, ובו מתחילה תקופה שבה מגיעים לבקר את הקבר בבית העלמין לעיתים רחוקות יותר. גם מי שמגיע את חלקת הקבר לעיתים יחסית קרובות, לא תמיד מסוגל לטפל באחזקת המצבה והקבר, או שאיננו יודע כיצד לעשות זאת. אם חשוב לכם לשמור על המצבה שהקמתם להנצחה של יקירכם, ואתם מעוניינים למנוע את התבלותה ושחיקתה לאחר זמן מה, רצוי שתדאגו לבצע אחזקת קברים באופן שוטף.

  תחזוקת מצבות קבורה יכולה להיעשות באופן עצמאי ע"י בני המשפחה או קרובים שמתגוררים באזור סמוך לבית הקברות. זוהי משימה שיש להשקיע בה זמן, ולעיתים אף להצטייד בחומרים מיוחדים. מי שיש לו את הכישורים ואת הזמן, יכול לקחת את המשימה על עצמו ולהרגיש שהוא בעצמו תורם להנצחת זכרו של הנפטר. אולם, המצב בפועל הוא שברוב המקרים, בני המשפחה לא מוצאים פנאי לטיפוח המצבה, ולאחר זמן מה, המצבה נזנחת ונוצרים בה נזקים הנגרמים מהגשם, החום או הקור, וכן מלכלוך ממקורות שונים.

  חברות שונות העוסקות בתחום הקבורה ובניית מצבות, מציעות גם שירותי אחזקת קברים ותחזוקת מצבות. חברות אלה מביאות איתן ניסיון של שנים בשיפוץ קברים, ניקוי מצבות וטיפול בחלקות קבר. עבודה זו צריכה להיעשות ברגישות רבה ועם כבוד רב אל הנפטר ואל משפחתו, ולכן חשוב לפנות אל חברה בעלת המלצות בתחום. אנשים רבים שוכרים שירותי תחזוקת קברים, וניתן להתייעץ איתם ולשאול אם הם יוכלו להמליץ על חברה אמינה. בדקו לגבי כל חברה מהם השירותים הכלולים הניתנים עבור התשלום.

  כאשר מדברים על אחזקת קברים, הכוונה בדרך כלל לתחזוקה שוטפת של המצבה וכל חלקת הקבר, ניקוי יסודי של המצבה וסביבתה, תחזוקת כיתוב מצבות ותיקונו אם יש צורך בכך, וכן שימוש בחומרים להברקת המצבה ושמירה עליה מפני נזקים בהמשך. טיפוח המצבה ייעשה מידי חודש, ולבני המשפחה של הנפטר יינתן דיווח על הטיפול השוטף בקבר וסביבתו.

  הזנחה של המצבה במשך שנים עלולה להביא למצב של הרס כה נרחב, עד שתצטרכו לבצע שיפוץ מקיף שיעלה לכם ביוקר. לכן, מומלץ לדאוג לטיפוח המצבה באופן שגרתי מידי חודש. תוכלו לעשות זאת בעצמכם, או לפנות לחברה העוסקת בתיקון מצבות ואחזקתן בבתי קברות ברחבי הארץ.

  ליווי אישי מהמפגש עד הקמת המצבה

   מאמרים נוספים

   להנצחה מלאה ומכובדת לשנים ארוכות

   מצבות איכותיות ומרשימות להנציח את היקר מכל לעולמי עד

    ענקית קידום האתרים